En Sıcak Konular

BROWN, OLMERT'TEN EKONOMİK KISITLAMALARI KALDIRMASINI İSTEDİ

16 Aralık 2008 17:56 tsi
BROWN, OLMERT'TEN EKONOMİK KISITLAMALARI KALDIRMASINI İSTEDİ İngiltere Başbakanı Gordon Brown, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'ten, Filistinlilere uygulanan ekonomik kısıtlamaları kaldırmasını istedi.

LONDRA - İngiltere Başbakanı Gordon Brown, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'ten, Filistinlilere uygulanan ekonomik kısıtlamaları kaldırmasını istedi.
     İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamada, dün Filistin Başbakanı Selam Feyyad ile bir araya gelen Brown'un bugün de Olmert ile görüştüğü belirtildi.
     Başbakanlık sözcüsü, muhtemel bir Filistin devleti için istikrarlı bir ekonominin önemine değindi ve varlığını sürdürebilecek bir Filistin devletinin gelişmiş bir özel sektöre dayanacağını ifade etti.
     Sözcü, İsrail'in Filistinlilere uyguladığı ticaret, hareket ve nakit akışı kısıtlamalarının özel sektörün gelişmesine olumsuz etkisi olduğunu vurguladı.
     İsrail, Hamas'ın Gazze Şeridi'nin kontrolünü tamamen ele geçirdiği geçen hazirandan bu yana Gazze Şeridi'ne, buradaki bankalara nakit transferini kısıtlamanın da aralarında bulunduğu birçok ekonomik yaptırım uyguluyor.
     Sözcü, Brown'un Olmert ile görüşmesinde ayrıca Filistin topraklarına kurulan Yahudi yerleşimleri sorununu da gündeme getirdiğini kaydetti.
     Brown, Feyyad ile görüşmesinde de yerleşim birimleri sorununun Orta Doğu barışının önündeki en büyük engellerden olduğunu belirtmişti
     Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Orta Doğu Dörtlüsünün temsilcisi Tony Blair, Olmert'e nakit transferini bloke etmeye son vermesi için ortak mektup yazmıştı.

Bu haber 453 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,118 µs