En Sıcak Konular

BAYKAL:''BÜTÇENİN GERÇEKLİĞİNDEN SÖZ EDEMEYİZ''

16 Aralık 2008 15:41 tsi
BAYKAL:''BÜTÇENİN GERÇEKLİĞİNDEN SÖZ EDEMEYİZ'' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bütçe tasarısının, dün ilan edilen resmi gerçeklerden kopuk olduğunu, bu gerçeklerin tam tersini varsayarak hazırlandığını ileri sürdü.

ANKARA-CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bütçe tasarısının, dün ilan edilen resmi gerçeklerden kopuk olduğunu, bu gerçeklerin tam tersini varsayarak hazırlandığını ileri sürerek, ''Varsayımları geçerli olmadığı için bu bütçenin ne samimiyetinden ne gerçekliğinden ne de ciddiyetinden söz etme imkanı vardır'' diye konuştu.
TBMM Genel Kurulunda, Maliye Bakanı Unakıtan'ın, 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısının sunumunu tamamlamasının ardından, siyasi partiler adına ilk sözü, CHP adına Baykal aldı.
Baykal, Hükümetin, ''Milletin ümüğünü sıkmak için IMF'ye ihtiyacı olmadığını, kendisinin de bu işi yapabildiğini'' öne sürerek, Hükümetin tutumunu, Orhan Veli'nin, ''Beni Bu Havalar Mahvetti'' şiiriyle değerlendirdi. 
Deniz Baykal, ''Bizim Hükümet de (beni bu bol ve ucuz döviz havası mahvetti, o havada yatırım yapmayı, borç ödemeyi unuttum, beni bu havalar mahvetti) dese, yeridir'' diye konuştu.
Bütçe tasarısını hazırlayanların, dünya ve Türkiye'nin nereye gittiğini görmediğini ya da görmemeyi tercih ettiğini ifade eden Baykal, ''Dünyadaki krizin bizi teğet geçeceği iddiası dile getiriliyordu. Tasarıyı hazırlayanların, bu söylemi ciddiye aldığı anlaşılıyor. Ve tasarı buna göre hazırlandı'' dedi.Bu haber 217 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,457 µs