En Sıcak Konular

UNAKITAN:''KRİZDEN KAÇIŞ YOK''

16 Aralık 2008 14:40 tsi
UNAKITAN:''KRİZDEN KAÇIŞ YOK'' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, küresel krizle ilgili olarak, şu ana kadar alınan önlemlerin piyasaları tam olarak sakinleştirmeye yetmediğini belirtti.

ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, küresel krizle ilgili olarak, şu ana kadar alınan önlemlerin piyasaları tam olarak sakinleştirmeye yetmediğini belirterek, ''Ekonomilerin olağan işleyişine dönmesi bir tarafa, krizin giderek derinleşmesi, atılan adımların etkinliğine ilişkin soru işaretleri yaratıyor'' dedi.
Unakıtan, Genel Kurulda 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısının sunumunu yaptı. Unakıtan, AK Parti Hükümetleri döneminde gelir artırıcı, harcama azaltıcı politikalarla birlikte yapısal reformların gerçekleştirildiğini, bütçe disiplininin sağlandığını bildirdi.
Dünyanın, 1929 büyük ekonomik bunalımından sonraki en büyük krizi yaşadığını kaydeden Unakıtan, ABD'de konut piyasasındaki kredilerden başlayan krizin, dünyadaki tüm ülkelere yayıldığını belirtti.
Unakıtan, ''Gelişmiş, gelişmekte olan ve az gelişmiş tüm ülkeler krizden etkileniyor. Yani bu krizden tüm dünya nasibini alıyor. Bundan kaçış yok. Etkilenmemek diye bir şey söz konusu değil. Az veya çok herkes etkileniyor. Bu kriz, dünya ekonomik sistemini derinden etkiliyor. Dünyada talep düşüyor, özel tüketim daralıyor, dış ticaret yavaşlıyor'' diye konuştu. 
Maliye Bakanı Unakıtan, "Büyüme rakamları eskisi gibi olmayacak ama Türkiye'de resesyon diye bir şey söz konusu değil" dedi.


Bu haber 292 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,219 µs