En Sıcak Konular

ÜZMEZ'İN TUTUKLANMA TALEBİ REDDEDİLDİ

16 Aralık 2008 14:28 tsi
 ÜZMEZ'İN TUTUKLANMA TALEBİ REDDEDİLDİ Bursa'nın Mudanya ilçesinde 26 Nisanda düzenlenen operasyon kapsamında "çocuğun cinsel istismarı" suçundan haklarında dava açılan yazar Hüseyin Üzmez ve mağdur çocuğun annesi Livaze Ç'nin yargılanmasına devam edildi.

BURSA - Bursa'nın Mudanya ilçesinde 26 Nisanda düzenlenen operasyon kapsamında "çocuğun cinsel istismarı" suçundan haklarında dava açılan yazar Hüseyin Üzmez ve mağdur çocuğun annesi Livaze Ç'nin yargılanmasına devam edildi.
     Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın bugünkü duruşmasına, ikinci duruşmada tahliye edilen tutuksuz sanıklar Hüseyin Üzmez (76) ve Livaze Ç. (36) katıldı.
     Mahkeme heyeti başkanı Kadir Ünal, duruşmanın başında, mağdur B.Ç'nin İnegöl Devlet Hastanesinde doğduğuna ilişkin protokol defterinin onaylı örneğinin mahkemeye ulaştığını ve dava dosyasına konulduğunu, ayrıca bu konuda Bursa Devlet Hastanesinden istenen ve "şahsın genel görünümüne ve beden yapısına göre yaşının nüfus kaydına uygun olduğunu" bildiren raporun da evraka eklendiğini bildirdi.
     Mahkeme heyeti, B.Ç'nin sanık Hüseyin Üzmez tarafından kendisine karşı işlendiği iddia olunan fiilden dolayı TCK'nin 103/6. maddesi açısından beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığı yönünde Adli Tıp Genel Kuruluna gönderilerek bu yönde rapor alınmasına karar verdi.
     Davaya müdahil olma yönünde talepte bulunan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Canan Şener ve TÜBAKKOM üyeleri, ATAK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Özlem Demir'in taleplerinin reddini kararlaştıran mahkeme heyeti, SHÇEK'in müdahil olma talebini ise kabul etti.
     Her iki sanık hakkındaki tutuklama talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Mahkeme başkanı Kadir Ünal, sanıklar Hüseyin Üzmez ve Livaze Ç'ye bir sonraki duruşmada hazır bulunmaları yönünde uyarıda bulundu.
     Duruşma, eksik evrakın tamamlanması için ertelendi.

Bu haber 298 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  15,124 µs