En Sıcak Konular

HIZLI TREN HEMZEMİN GEÇİTLERE TAKILDI

16 Aralık 2008 11:36 tsi
HIZLI TREN HEMZEMİN GEÇİTLERE TAKILDI Ankara-Eskişehir arasında sefere konulacak hızlı tren, başkentteki hemzemin geçitlere takıldı. Hızlı tren, Ankara'daki 4 hemzemin geçitte güvenlik tedbirlerinin alınmasını bekliyor.

MİLANO/ANKARA - Ankara-Eskişehir arasında sefere konulacak hızlı tren, başkentteki hemzemin geçitlere takıldı. Hızlı tren, Ankara'daki 4 hemzemin geçitte güvenlik tedbirlerinin alınmasını bekliyor. 
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, Milano-Bologna hızlı tren hattının açılışı dolayısıyla geldiği Milano'da gazetecilere açıklamalarda bulundu ve sorularını yanıtladı. 
Türkiye'nin de hızlı tren işletmeciliğine hazırlandığını anımsatan Karaman, hızlı trenin sefere başlaması için başkentteki hemzemin geçitlerde güvenlik sorunu bulunduğunu, bunu çözümlemeye çalıştıklarını bildirdi. ''4 hemzemin geçitte sorunumuz var'' diyen Karaman, Çiftlik, Hava Durağı, Lale Durağı ve Sincan Sanayi Sitesi hemzemin geçitlerinde güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiğini vurguladı. 
Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren testlerinin devam ettiğini, son deneme seferinde hiçbir problem olmadığını gözlediklerini anlatan Karaman, iki kent arasının başkentteki hemzemin geçitlerdeki güvenlik tedbirlerden dolayı 1 saat 15 dakikada geçildiğini, bu sorun çözüldüğünde ulaşımın 1 saat 5 dakika olacağını söyledi. Süleyman Karaman, yılbaşına kadar her şeyi tamamlamak, ondan sonra da seferlere başlamak istediklerini bildirdi.

Bu haber 222 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,177 µs