En Sıcak Konular

GÜNAY'DAN CHP'YE ''ÇARŞAF'' ELEŞTİRİSİ

6 Aralık 2008 15:22 tsi
GÜNAY'DAN CHP'YE ''ÇARŞAF'' ELEŞTİRİSİ Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''CHP'nin çarşaf açılımı'' diye nitelendirilen gelişmelerle ilgili olarak görüşlerini bildirdi.

ORDU - Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''CHP'nin çarşaf açılımı'' diye nitelendirilen gelişmelerle ilgili olarak, ''Siz bin tane badireyi geçerek üniversiteye girmek isteyen çocuğun başında başörtüsü var diye ona şiddetle karşı çıkıyorsunuz, sonra üç oy almak için yüzünü çarşafla gizlemiş olan insanların yakasına rozet takıyorsunuz. Bunu aklı başında olan hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yutmaz'' dedi.
     Bakan Günay, çeşitli temas ve ziyaretler için geldiği Ordu'da Ünye Belediyesini ziyaret etti, restorasyonu yapılan Ünye Kalesi'nde incelemelerde bulundu.
     Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Günay, bugün bir gazetenin manşetinde yer alan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ''Cumhuriyete husumeti bitireceğim'' şeklindeki açıklaması hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:
     ''Bir kere kimsenin Cumhuriyetle bir hesaplaşması yok. Türkiye'de birileri kendileri korku yaratıyorlar. Sonra da kendi yarattıkları korkuları üzerinde senaryo yazıyorlar. Ben bu çarşaf açılımını, açılım mıdır, dolaşım mıdır çok kestirebilmiş değilim... Çünkü siz bin tane badireyi geçerek üniversiteye girmek isteyen çocuğun başında bir örtü var, başörtüsü var, diye ona şiddetle karşı çıkıyorsunuz, bu konudaki engeli kaldırmaya çalışan bir siyasi partiyi Anayasa Mahkemesi önünde yargılanır konuma getiriyorsunuz, bunun iddiacısı, davacısı oluyorsunuz, o konuda fevkalade yasakçı bir tavır alıyorsunuz, sonra üç oy almak için yüzünü çarşafla gizlemiş olan insanların yakasına rozet takıyorsunuz. Bunu aklı başında olan hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yutmaz.''
     Yerel seçimlerde İzmir'den aday olup olmayacağı yönündeki soru üzerine ise Bakan Günay, bakanlık görevini başarı ile yerine getirmeye çalıştığını, böyle bir teklifin söz konusu olduğunu, ancak kendisinin kabul etmeyeceğini belirtti.

Bu haber 452 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,034 µs