En Sıcak Konular

ATO, 2009 AİDATLARINI ARTIRMAYACAK

6 Aralık 2008 10:00 tsi
ATO, 2009 AİDATLARINI ARTIRMAYACAK Ankara Ticaret Odası (ATO), 2009 yılı için aidat ve hizmet tarifelerinde artış yapmama ve bazı hizmet kalemlerinde indirim yapma kararı aldı.

ANKARA - Ankara Ticaret Odası (ATO), 2009 yılı için aidat ve hizmet tarifelerinde artış yapmama ve bazı hizmet kalemlerinde indirim yapma kararı aldı.
     ATO Başkanı Sinan Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik krizi göz önünde tutarak üyeleri üzerindeki yükü hafifletmek için aidatları artırmama kararı aldıklarını bildirdi.
     Aygün bazı hizmet tarifelerinde de yüzde 10 ile yüzde 70 arasında değişen oranlarda indirim yaptıklarını kaydetti. ATO'nun 2009 yılı bütçesinin buna göre düzenlendiğini belirten Aygün, bu ay içinde bütçenin ATO Meclisine sunulacağını ifade etti.
     Küresel finansal krizin Türkiye'de bulunan bankalardan daha çok reel sektörü olumsuz etkilediğini ve koşulların giderek ağırlaşacağını tahmin ettiklerini belirten Aygün, şunları kaydetti:
     ''Piyasanın canlanması için KDV indirimi beklentisi içindeydik, ancak anladığımız kadarıyla bu düşünülmüyor. Türkiye ekonomisinin bu krizden reel sektörün üzerindeki vergi, sigorta ve benzeri kamusal yüklerin azaltılmasıyla çıkabileceğini düşünüyorum. Ama anladığımız kadarıyla IMF istemediği için hükümet böyle bir yola da başvurmayacak. Bu nedenle işletmelerin maliyetleri içinde çok fazla bir ağırlığı olmasa da ATO olarak üyelerin aidatlarını artırmama kararı aldık.''

Bu haber 468 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,508 µs