En Sıcak Konular

SUNGURLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ ALAT GÖZALTINA ALINDI

3 Aralık 2008 17:55 tsi
SUNGURLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ ALAT GÖZALTINA ALINDI Çorum'un Sungurlu ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda bazı kişilerin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Alat'ın da bulunduğu iddia edildi.

SUNGURLU - Çorum'un Sungurlu ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda bazı kişilerin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Alat'ın da bulunduğu iddia edildi.
     AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda güvenlik güçlerince ilçede fuhşa yönelik operasyon düzenlendi.
     Operasyonda bazı kişilerin gözaltına alındığı öğrenildi. Jandarma ekiplerinin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Alat'ı da gözaltına aldığı iddia edildi.
     Gözaltındakilerin, İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldüğü, öğlen saatlerinde de adli makamlara sevk edildiği öğrenildi.
     Çorum Emniyet Müdürü İsmail Karaman, ilçeye gelerek Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin'le toplantı yaptı. Kaymakam Bilgin, AA muhabirinin konuya ilişkin sorusunu ''toplantıda olduğu'' gerekçesiyle cevapsız bıraktı. Karaman ise soru üzerine İlçe Emniyet Müdürü Alat'ın şu anda savcının odasında olduğunu, gözaltı işleminin bulunmadığını söyledi.
     Çorum Valisi Mustafa Toprak, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği toplantısı için Tokat'ta bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
     ''Bu aşamada benim bir şey söylemem yanlış olur. Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir çalışma var, dün fuhuş operasyonunda 12-13 kişi gözaltına alınmıştı. Hassas bir konu olduğu için net bir açıklama yapabilecek durumda değilim. Birkaç saat içinde kimin neyle suçlandığını bilme imkanı olabilecek. Sungurlu Emniyet Müdürü gözaltına alındı veya alınmadı diyemem. Konu şu anda savcılık aşamasında. Bu aşamada benim bir şey söylemem yanlış olur.''

Bu haber 436 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,278 µs