En Sıcak Konular

KALEMCİ: GS MAÇINDA KURAL HATASI YAPILMIŞTIR

3 Aralık 2008 16:38 tsi
KALEMCİ: GS MAÇINDA KURAL HATASI YAPILMIŞTIR Hacettepe Kulübü Başkanı Turgay Kalemci, Galatasaray ile oynadıkları maçta kural hatası yapıldığını savunarak, maçın tekrarlanması gerektiğini söyledi.

ANKARA - Hacettepe Kulübü Başkanı Turgay Kalemci, Galatasaray ile oynadıkları maçta kural hatası yapıldığını savunarak, maçın tekrarlanması gerektiğini söyledi.
     Kalemci yaptığı açıklamada, karşılaşmada, oyun kurallarının 12. maddesinin 7. bendinde ''2 ihtar alan oyuncu ihraç edilir'' kuralının ihlal edildiğini savunarak, ''Yapılan hatanın düzeltilmesi için öncelikle Futbol Federasyonu nezdinde gerekli başvuruları yaptık. Sonuç alamamamız durumunda uluslararası düzeyde girişimlerde bulunacağız, konuyu FIFA ve UEFA'ya kadar götüreceğiz'' diye konuştu.
     Karşılaşmada, yanlış futbolcuya kart gösterdiğini raporuna yansıtmayan maçın hakemi Süleyman Abay'a da tepki gösteren Turgay Kalemci, Süleyman Abay'ın, raporuna özgür iradesiyle doğruyu yazmasını beklediğini, ancak bütün Türkiye'nin gördüğü hatayı Süleyman Abay'ın raporuna yansıtmamasıyla hayal kırıklığına uğradığını söyledi.
     ''Süleyman Abay hatayı raporuna yansıtmalıydı ve hakem hatası mı, kural hatası mı sonra da buna Futbol Federasyonu'nun yetkili kurulları karar vermeliydi'' diyen Turgay Kalemci, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Teli'ye verilen ilk sarı kartı yok sayan kararının doğru olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
     ''Süleyman Abay hatayı raporuna yansıtsaydı, Kurul'un maçla ilgili başka kararlar da vermesi gerekecekti. Abay'ın hatasını rapora yansıtmayacağını beklemiyordum. Hakemlerimizin iyi niyetinden hiçbir zaman şüphe etmedim. Bu davranışı hiçbir hakemimizden beklemediğim gibi, Süleyman Abay'dan da beklemezdim.''

Bu haber 411 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,399 µs