En Sıcak Konular

193 KAYMAKAMIN YERİ DEĞİŞTİ

5 Ağustos 2008 13:34 tsi
193 KAYMAKAMIN YERİ DEĞİŞTİ İçişleri Bakanlığının atama kararnamesiyle, 193 kaymakam ve 70 vali yardımcısının yeri değiştirildi; 72 kaymakam vali yardımcılığına, 35 vali yardımcısı kaymakamlığa atandı.

ANKARA - İçişleri Bakanlığının atama kararnamesiyle, 193 kaymakam ve 70 vali yardımcısının yeri değiştirildi; 72 kaymakam vali yardımcılığına, 35 vali yardımcısı kaymakamlığa atandı.
İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca her yıl çıkartılan rutin atama kararnamesinin dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandığı belirtildi.
Müşterek kararnameyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 412 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği kaydedildi.
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararlarına göre, bakanlık merkezinde görevli 6 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken, 21 kaymakam ve 6 vali yardımcısı bakanlık merkezindeki değişik görevlere getirildi, merkezdeki görevlerden 4 mülki idare amiri vali yardımcılığına, 2 mülki idare amiri kaymakamlığa atandı.
Kararnameyle 70 vali yardımcısının görev yerleri değiştirildi, 35 vali yardımcısı kaymakamlığa getirildi.
193 kaymakamın naklen yerlerinin değiştirildiği, 72 kaymakamın vali yardımcılığına atandığı kararnameye göre, 1 il hukuk işleri müdürünün naklen görev yeri değiştirildi, 1 kaymakam il hukuk işleri müdürlüğüne, 1 hukuk müşaviri il hukuk işleri müdürlüğüne getirildi.

Bu haber 512 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,552 µs