En Sıcak Konular

MANAVGAT'TAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

5 Ağustos 2008 09:38 tsi
MANAVGAT'TAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Manavgat'taki orman yangınının tamamen kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

ANTALYA - Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Manavgat'taki orman yangınının tamamen kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
     Orman Genel Müdürü Osman Kahveci AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 31 Temmuzda çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını belirtti. Yangın söndürme hava ekiplerinin son kontrollerini yaptığını ifade eden Kahveci, ''Bugün de bir yerden kıvılcım çıkmaz, patlama olmaz ise Manavgat'taki orman yangınını tamamen kontrol altına almış oluyoruz'' dedi.
     Kahveci ilk belirlemelere göre, Manavgat bölgesinde 4 bin-4 bin 500 hektarlık verimli orman alanının zarar gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:
     ''Orman yangını çok dağınıktı. Büyük bir alanda zarar var. En verimli ve en vasıflı 4 bin-4 bin 500 hektar orman alanımız yok oldu. En iyi vasıflı, en verimli ve emekle, kendi kendine yetişmiş orman alanlarımız zarar gördü. Yangın, makilik, tarım alanları ve taşlık alanlarda da zarara yol açtı.''
     Son yılların en büyük yangın felaketi olan Manavgat'ta Türk orman teşkilatının adeta destan yazdığını anlatan Kahveci, ''Allah bir daha böyle bir facia göstermesin. Orman teşkilatımız canla başla, uykusuz geçen günler yaşadı. Buradaki şartlar, felaketleri çağıran şartlardı. Çok acı şeyler olmadı. Binlerce insanımız çalıştı. Herkese geçmiş olsun'' dedi.

Bu haber 504 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,835 µs