En Sıcak Konular

YAŞAM ALANLARINA YÖNELİK TEHDİT SONA ERDİ

21 Temmuz 2008 13:13 tsi
YAŞAM ALANLARINA YÖNELİK TEHDİT SONA ERDİ İzmir'deki yangın da İzmir Valisi Cahit Kıraç, Menderes ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle genişleyen orman yangınının, yaşam ünitelerinin olduğu yerlerde tamamen, dağlık bölgede ise kısmen kontrol altına alındığını bildirdi.

İZMİR - İzmir Valisi Cahit Kıraç, Menderes ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle genişleyen orman yangınının, yaşam ünitelerinin olduğu yerlerde tamamen, dağlık bölgede ise kısmen kontrol altına alındığını bildirdi.
Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Kıraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşam alanlarına yönelik tehdidin sona erdiğini söyledi.
Kıraç, yangın nedeniyle can kaybı meydana gelmediğini ve artık tahliyelerin söz konusu olmadığını belirterek, ''Yangın yaşam ünitelerinin olduğu yerlerde tamamen, dağlık bölgede kısmen kontrol altına alındı. Havadan ve karadan çalışmalarımız devam ediyor, rüzgar da çalışmaya müsait'' diye konuştu.
Vali Kıraç yangında şimdiye kadar orman, makilik ve taşlık alan olmak üzere yaklaşık 700-800 hektarlık alanın zarar gördüğünü, bunun ne kadarının ormanlık alan olduğunun yangının tamamen söndürülmesinden sonra belirleneceğini kaydetti.


YANGININ NEDENİ TRAFO
Çevre ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise yangının trafodan kaynaklandığı belirtildi.
Güneybatı yönünde tehlike arz eden yangını kontrol altına alma çalışmalarının yoğun olarak devam ettiği ifade edilen açıklamada, yangın mahallinde orta şiddette poyraz estiği ve nemin yüzde 15 civarında olduğu; bölgedeki yerleşim yerlerinde gerekli tedbirlerin alındığı, herhangi bir tehlikenin beklenmediği bildirildi.Bu haber 502 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,375 µs