En Sıcak Konular

Fuat Türker

Mücadele
Fuat Türker
17 Eylül 2010

Terörle Fikir Mücadelesine ÇağrıGeride bıraktığımız yüzyıl savaşların, acıların, kıtlıkların ve baskıların yaşandığı bir yüzyıl oldu. Bütün bu yaşananların ilk göze çarpan nedenleri Komünizm ve Faşizm gibi ateist ve materyalist ideolojilerdi. Çok sayıda insan öldürüldü, yerinden yurdundan edildi, açlık ve insanlık dışı davranışlarla karşılaştı. Söz ettiğimiz batıl ideolojilerin kaynağında ise hep aynı kanlı materyalist felsefe vardı: Darwinizm.

Şiddet ve terör yanlısı her ideoloji, geniş halk kitlelerini etkileyebilmek için Darwinizm’in sapkın felsefesinden yararlanır. Darwinist fikirlerle yıkanan beyinler, bu batıl/pagan dinin öğretileriyle adeta büyülenir. İnsanların yaratılışa dair tüm düşünceleri bilim ve akıl dışı bu görüşlerle olumsuz etkilenir. Sonuç olarak bu sapkın ideolojinin etkisiyle adeta hipnoz altındaki insanlar, bazen farkında dahi olmadan, Darwinizm dininin mensupları haline gelirler.

Terörizmin felsefesi, diyalektik materyalist felsefedir ve Darwinizm, bu felsefenin temel dayanağıdır. Darwinizm yok edilmediği ve materyalizmin sonu gelmediği sürece, bu felsefenin kanlı mantığı terörizmi beslemeye devam edecektir.

PKK, örgüt üyelerine öncelikle diyalektik materyalizm ve bu felsefenin temeli olan Darwinizm eğitimi verir. Bu nedenle anti-Darwinist, anti-Materyalist, anti-Komünist propaganda gereklidir. Terör örgütünün din ahlakına düşman olarak eğittiği üyeleri, dindar Doğu insanının huzur ve güvenliği için büyük tehdittir.
 
Bölücü terörün gıdası olan Darwinizm'in yalanlarına göre, hayat bir mücadele ve savaş yeridir. Yaşayabilmek için savaşmak ve bu savaşı kazanmak zorunludur. İnsanlık tarihinin bir çatışmadan ibaret olduğunu ve ancak savaşla toplumların gelişebileceklerini iddia eden komünizm, bu temelsiz görüşten kaynak bulur. İnsanlara sorumsuz bir hayvan olmadığını ve ahirette Yüce Allah huzurunda yaptıklarından sorgulanacağını anlatmak gerekmektedir. Bu konuda çeşitli kurumlara da sorumluluklar düşmektedir.

Bir yandan teröre lanet edilir ve şehitler verirken, diğer yandan Darwinizm'in okullarda okutulması büyük bir yanılgıdır. Komünist ideolojinin kökeninde Darwinizm varken buna duyarsız kalmanın yanılgı olacağı açıktır. Sözü edilen mücadele kapsamında somut adımlar atılmalıdır. İnsanlara sorumsuz birer hayvan olmadıkları, Allah'ın yarattığı bireyler olduklarını anlatmak gerekmektedir. Bu konuda çeşitli kurumlara da sorumluluklar düşmektedir.

PKK'nın ideolojik temellerini doğru teşhis etmek ve bunu kitlelere duyurmak, yapılacak fikir mücadelesinin ilk adımıdır. Bu mücadele devlet eliyle ve yaratılışa inanan değerli bilim adamlarının katılımları ile yapılmalıdır. Devlet silaha silahla karşılık verecektir kuşkusuz, o halde fikre de fikirle karşılık verilmeli ve terörün dayandığı sahte ideolojiler çürütülmeli; kısacası, bataklık kurutulmalıdır.

Sonuç Olarak;

Doğu insanı, dindar ve örnek ahlak sahibidir. Onuruna ve şerefine düşkün, devletine sadık ve insancıldır. Konuklarına karşı son derece misafirsever, özverili ve sevgi doludur. Bölücü terör örgütünün ateist ve komünist yapısı doğu insanımıza anlatıldıkça, bölücü terörün hayat damarları tamamen kesilecektir. Allah'a imanın, peygamber sevgisinin, vatan aşkının ve Kur’an ahlakının gerçek anlamda yaşandığı yerde bölücü terör geri çekilecek ve Allah’ın izniyle yok olacaktır.

İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesad) olur. (Enfal Suresi, 73)Bu yazı 1,583 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 22 Mayıs 2014 Somanın Ardından
  • 13 Şubat 2014 Mesleğimiz Uhuvvet Değil mi?
  • 9 Ocak 2014 Cephemizin Sinesinde İman Bir...
  • 13 Kasım 2013 Ortak Akıl; İstişare
  • 1 Eylül 2013 Müslümanlar İçin Başka Çözüm Yok!
  • 21 Temmuz 2013 Berekete Şükür Ayı; Ramazan
  • 3 Nisan 2013 Müslümanların Derdiyle İlgilenmeyen Onlardan Değildir
  • 15 Mart 2013 Korkma, Ebedi Varsın!
  • 17 Şubat 2013 En Büyük Kuvvet; İhls ve Samimiyet
  • 28 Ocak 2013 Asla Kopmayan Kulp; İttihad-ı İslam
  • 19 Aralık 2012 21 Aralık Son mu Başlangıç mı?
  • 19 Kasım 2012 Zulmedenler
  • 10 Kasım 2012 Kur’an Kinatı Okuyor
  • 26 Ekim 2012 Bayramın Ruhu
  • 6 Ekim 2012 İttihad-ı İslam Nedir?
  • 25 Eylül 2012 Allah Dinini Facir Eliyle De Kuvvetlendirir
  • 8 Eylül 2012 Kainat Merhametle Başlar
  • 22 Ağustos 2012 Bu Bayramda Vicdanımız Rahat mıydı?
  • 27 Temmuz 2012 Ramazan Bereket Sofrasıdır
  • 30 Haziran 2012 Susmak mı Karşı Durmak mı?

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,974 µs