En Sıcak Konular

Yavuz Bülent Bakiler
Konuk Yazar-Türkiye
Yavuz Bülent Bakiler
26 Ekim 2009

Ateşle oynayan akılsızlarÇok zor günlerden geçiyoruz. Âdeta bir ateş çemberi içindeyiz. Türkiye, bu zor günleri geride bırakabilir mi bilmiyorum? Bildiğim bir şey varsa, tarihlerin yazdıklarıdır. Biz, dünyada en çok devlet kuran milletlerin başında bulunuyoruz. Kurduğumuz devletlerin sayısı 117’dir: (38 devlet, 32 Beylik, Orta Asya’da ve Azerbaycan’da 17 Hanlık, 16 imparatorluk, 4 Atabeylik ve 10 cumhuriyet...)
Dünyada, bizden daha çok düşmanı olan ikinci bir millet de yok. Şimdi, birtakım iç ve dış kaynaklar, bizi 118. devletimizi kurmaya zorluyorlar. Acaba, bu fırtınalı, bu buhranlı yılları geride bırakabilir miyiz? Acaba, aklımızı başımıza alarak, yaklaştığımız uçurumun ucundan geriye çekilebilir miyiz bilmiyorum.
Bazı PKK mensuplarının Kuzey Irak’tan Türkiye’ye gelmeleri akıl, iz’an, insaf duygularımızı silip süpürmeye devam ediyor. Vatan bütünlüğümüzü, millet beraberliğimizi bölmeye çalışanlar eşi menendi görülmemiş kahramanlar gibi karşılanıyorlar.
Hava gittikçe geriliyor. İnsanlar gittikçe daha çok öfkelenmeye başlıyorlar. Bazı TV kanallarında gösterilenler dehşet verici: 13-15 yaşındaki doğulu çocuklar, ellerindeki yapma silahlarla ortalığa düşmüşler. “Mehmetçiklerimizi öldürmek istediklerini” söylüyorlar. PKK militanlarından, “Bizim gerillalar!“ diye bahsediyorlar ve “Eğer bizim gerillalar olmasaydı Tayyip Erdoğan hepimizi öldürecekti!“ diyerek zırvalıyorlar. Bu çocukların körpe dimağlarını, devletimiz, milletimiz, ordumuz aleyhinde kim zehirliyor? Bu müthiş düşmanlıkları, yalanları, iftiraları, zavallı çocuklarımıza kimler aşılıyorlar?
“Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur!“ diyenlerin haklı oldukları bir kere daha ortaya çıktı.
Hıristiyan Batı dünyasının ŞARK MESELESİ‘ni bilmeyenlere, Türk düşmanlığını anlatmak mümkün değil. Hiç kimsenin düşündüğü yok: 3. Murat devrinde, 1595 yılında, devletimizin yüzölçümü 23 milyon 334 bin 700 km2 idi. Bugün 780 bin km2 üzerindeyiz. Demek ki 414 yıl içinde, bugünkü Türkiye’nin 25 misli toprağımızı kaybettik. Şimdi bize bu vatan topraklarını da çok görenler var. Daha ne kadar küçüleceğiz?
Batı dünyasının Türk düşmanlığı iki kaynaktan besleniyor: Biz asırlarca, İslâmiyetin bayrağını en yücelerde dalgalandırdık. İslâm, bizimle birlikte daha da büyüdü, yayıldı ve kök saldı. Sonra biz, Malazgirt Zaferiyle, Hıristiyan dünyasının en kutsal topraklarına sahip olduk. Anatolia’yı Anadolu, Kostantinapolis‘i İstanbul yaptık. Hıristiyan Batı, bizi, Anadolu topraklarından tamamen çıkarıp atmak istiyor. ŞARK MESELESİ‘nin esası, özü, kökü budur.
Anadolu toprakları, vakt-i zamanında Kürdistan olsaydı, Batılı müttefiklerimiz (!) Kürt düşmanlığıyla yatıp kalkacaklardı. Anatolia’dan Kürtleri temizlemeye çalışacaklardı. Birtakım diplomalı gâfillerimiz, kör gözleriyle, sağır kulaklarıyla, idraksiz beyinleriyle ortalığa düşmüşler. “Türkiye’yi bugünkü bölünme noktasına ülkücüler getirdi“ diyorlar. Başlarına ülkücüler kadar taş yağacaktır! 1683 Viyana bozgununa ülkücüler sebep oldu! Balkanlar’daki 500 yıllık hakimiyetimizin çökmesine ülkücüler yol açtı! Osmanlı’yı ülkücüler yıktı! Batı Anadolu’ya Yunan ordularını Doğuya Rus, Güneye İngiliz ve Fransız kuvvetlerini ülkücüler çağırdı değil mi? Nerdesin ey akıl! Nerdesin ey insaf? Nerdesin ahlâk?..


 Bu yazı 543 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Mart 2013 Allaha ısmarladık
  • 10 Mart 2013 Anıtkabir'de Kral Abdullah'ın gözyaşı
  • 4 Mart 2013 Hocalı'da Ermeni ve Rus vahşeti
  • 25 Şubat 2013 Ah Enver Ağabey!
  • 24 Şubat 2013 Sinoplu gençleri kim tahrik etti?
  • 18 Şubat 2013 Kemalizmin millet anlayışında dinin yeri yoktur
  • 4 Şubat 2013 Türk Olmak Şereftir
  • 21 Ocak 2013 Nazım Hikmet'e niçin saygı duyayım? -ll-
  • 14 Ocak 2013 A. Menderes'e tekme tokat dayak, Apo'ya renkli televizyon
  • 13 Ocak 2013 Terör biter mi dersiniz?
  • 31 Aralık 2012 Soner Yalçına Açık Mektup
  • 25 Kasım 2012 Turan Yazgan Hoca da...
  • 23 Ekim 2012 Fazıl Say cayırtısı
  • 21 Ekim 2012 MHP Devlet Bahçeli'yle büyümüyor, büyümeyecek!
  • 8 Ekim 2012 Atsız Şaman mıydı?
  • 1 Ekim 2012 Balyoz davasının hakimi ben olsaydım...
  • 9 Haziran 2012 Abdurrahim Karakoç (1932-2012)
  • 9 Nisan 2012 Ordumuzu siyasete bulaştırmamak
  • 1 Nisan 2012 Türk Ocakları 100 yaşında
  • 5 Mart 2012 Hocalı mitinginde bir yanlışımız

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,967 µs