En Sıcak Konular

Hüseyin Uçkun

Sevgi Köşesi
Hüseyin Uçkun
2 Ocak 2017

MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR 

   Allah, Kuran’da münafıkların her devirde olduğunu ve olacağını bildiriyor. Bazı insanlar münafıkların yalnızca peygamberimiz sav zamanında yaşadığını ve günümüzde münafıklar olmadığını zannediyor. Oysa bu yanlıştır. Münafıklığı ve münafıkları, Kuran’a ve peygamberimiz sav’in hayatına bakarak günümüzdeki örneklerini ve o çirkin ahlaksızlıklarından münafıkları teşhis edebiliriz. Elbette ki bir insanda münafıklarda bulunan bir veya birkaç ahlak çöküntüsü olabilir. Ayrıca iman zafiyeti içinde de olabilir bu kişi. Ama bu, o insanın münafık olduğunu bize göstermez. Bizler Müslüman olarak, bize düşen, münafıklardaki çirkin ahlaksızlıkları öğrenmek ve bunlardan uzaklaşmaktır.

 

     Bu konuyla ilgili iki kısım vardır. Bu yazımda münafık ahlaksızlıklarına kısaca değineceğim inşaAllah. Önümüzdeki yazımda da günümüz münafıklarından bahsetmeye çalışacağım.

-Münafığı yöneten şeytandır. Münafığa aklı şeytan verir. Doğrudan şeytanın telkiniyle pisliğini yapar münafık. Münafıklar yaratılmışların en şirreti, en lanetlileridir. Allah, münafıklar için Cehennemin en alt tabakasında olacaklarını ve ahirette de en fazla bunların aşağılanacağını bildirmiştir. Allah’ın lanetlediği bir topluluktur münafık topluluğu.

-Münafık Allah’tan Müslümanlardan yana olmaz. Güçlü kimi sanıyorsa ondan yana olur. Mesela dünyanın süper güçlü ülkelerinin ajanları bu münafıkları çok kolaylıkla kandırıp kendi saflarına ajan olarak katabilirler. Bunlara verecekleri üç beş kuruş para bu ahlaksız insanları kolaylıkla sahtekar ve düzenbaz takımına geçirir.

-Münafıkların yaptıkları pislikleri kendi kendilerine kurguladıklarını düşünmek doğru değildir. Kuran’a baktığımızda Allah, İnsanlardan da şeytan yarattığını bildiriyor. Münafık şeytanın dünyada tecelli etmiş halidir. Bütün emirleri şeytandan alır. Şeytanın ilkası ile hareket eder. Buna programlanmış bir robot gibidir münafık. Delicesine bir hırsla samimi mümin ve Müslümanlara saldırır. Tüm hayatı boyunca tuzaklar kurar. Asla vazgeçmez ve yorulmaz. Müslümanlara karşı o manyak psikopat ruh haliyle mücade eder durur. Dikkatli bir şekilde münafıkları tanıyan Müslüman, münafığın hareketlerinin Kuran’daki şeytanın o iğrenç pis ahlakıyla aynısı olduğunu hemen anlar. Bu yüzden de münafıklar dünyada ve ahrette en aşağılanmışlardır.

- Münafıklar Müslümanların içinde bulunur. Bazı münafıklar kendisini çok takva bir müslüman şeklinde gösterir. Fakat Müslümanların yanından ayrıldıklarında hemen küfürle ittifak içine girer. Müslümanın iyi niyetini ve şefkatini kendi pis kokuşmuş düzenleri için kullanır. Sürekli kurgular, tuzaklar kurar. Küfre, Müslümanlar hakkında bilgiler sızdırır. Terör örgütlerine de aynı şekilde bilgiler verir. Bundan asla çekilmez. Ama Müslümanların yanında, yeri geldiğinde televizyona çıktığında çok samimi, dürüst,efendi bir insan gibi gözükmeye çalışır. Küfrü eleştirir hatta. “Bu terörü bize nasıl yapıyor bu hainler” der. Suratına teneke çakılmış gibidir münafığın. Arsızlığın, hayasızlığın,ahlaksızlığın tam karşılığıdır. Yaratılmışların en aşağılığıdır münafık. Suratına tükürsen yağmur yağıyor der. Hiçbir zaman surat ifadesinde değişiklik olmaz.

-Bazı münafıkları da sosyal medya üzerinden tanırız. Bunlar sürekli kendilerini küfre beğendirme gayreti içinde olurlar. Onlara sürekli sevmedikleri beğenmedikleri halde iltifatlar yaparlar. Oysa ki birbirlerinden tiksinirler. Ama sırf menfaat için yalakalık yapar. Onu takip eder, alkışlar,destekler. Mesela günümüzde İngiltere’deki bazı düşünce kuruluşlarına sırf şirinlik yapmak, yanaşmak ve belli bir koltuk kazanmak için kendilerini küçük düşüren çok fazla kişi vardır. Bu kişilerin ortak özellikleri, bir çoğu gariban, hayatta belli bir başarıya ulaşamamış, haysiyetsiz, cibiliyetsiz,korkak ve satılmış kişilerdir. Ayrıca bu kişilerin en önemli özelliği, Müslüman düşmanlığı ve Türkiye düşmanlığı yapmalarıdır. Bu düşünce kuruluşları da bu köpeklere tasma takarak kullanır. Önlerine birkaç parça kemik atar ve çalıştırır. Bu kişileri tanımak hiç de zor değildir. Kısa birkaç araştırma yapıldığında Chatham House adı verilen bu düşman düşünce kuruluşunu tespit etmek zor değildir. Tarihe baktığımızda buraya üye olanların ülkemize ya direk ya da dolaylı yoldan çok fazla zararlarının dokunduğunu görmekteyiz. Burası bir nevi münafık üretme kuruluşudur. İnşaAllah önümüzdeki yazımda buradan daha fazla ve daha detaylı bahsedeceğim. Hee ayrıca buranın bir özelliği de, buradan çıkanların hepsi homoseksüel ve Rumi olmasıdır. Biz Müslüman değiliz ama koyu Rumiyiz demektedirler. Münafıkları anlamak için en akılda kalır yöntem bizzat münafığı ve yaptıklarını tespit etmektir. İnsan okuduğunda kafasında tam tahayyül edemiyor olabilir. Ama bizzat gözünle şahit olduğunda heh, işte bu adamda münafıkane sahtekarlıklar var diyip, onu dikkatle inceleyebiliyor. Allah, münafıklardan korunun diyor. Sizi öldürmek isterler diyor. Müslüman gözüyle görmediği birinden nasıl korunacak ? Elbette ki onu Kuran’ın tarifine göre anlayacak ve tedbirli olacak.

Münafıkların daha çok fazla pis ahlaksız özellikleri vardır.Benim yalnızca birkaç tanesine değinmemin sebebi, bu saydığım münafık özelliklerinin günümüzde en tehlikeli durumlara sebep olmasından kaynaklanmasıdır. Elbette münafıkların daha yüzlerce iğrenç özelliği vardır.

       Ülkemiz şu anda, içerden ve dışarıdan münafıkane akımlarla saldırı altındadır. Münafıkların kışkırttığı ve yönettiği küfür, tüm İslam alemini ve güzel ülkemizi bölmek için çalışmaktalar. Bizler de Allah’ın izniyle münafıkları tanımaya çalışacağız ve bu münafıkların oyunlarını bozmak için ilimle, fikirle mücadelemizi arttıracağız. Şeytan bölünmemizi istiyor. O halde biz tersini yapacağız. Birlik olacağız. Şeytan kan, nefret, acı, şiddet, gözyaşı istiyor. O halde biz sevgiyi, kardeşliği, huzuru, neşeyi, güzelliği, dostluğu arttıracağız. Dünyayı adeta bir Cennet ortamına çevirmek için çalışacağız. Unutmayalım ki dünyanın nereseinde bir insan öldürülse bunda bizim de bir sorumluluğumuz var. Mücadelemiz bu yüzden çok değerli ve azim gerektiren bir iştir.

 

Büyük alim Bediüzzaman Said Nursi Hz’nin münafıklarla ilgili sözleri şu şekildedir;

“Münafık imansıdır,inançsızdır,kalpsizdir ve vicdansızdır, peygamber (asm) aleyhindedir. “ (Emirdağ Lahikası sf. 78-79)

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Hüseyin Uçkun   

 Bu yazı 1,189 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 9 Haziran 2017 BİLİM EVRİMİ REDDEDER
  • 11 Mayıs 2017 DÜNYANIN BAŞINDAKİ BELALAR; DERİN DEVLETLER
  • 4 Nisan 2017 ÜLKEMİZ BÜYÜK TEHDİT ALTINDA !!!
  • 3 Mart 2017 MÜNAFIKLAR ŞU ANDA DA VAR
  • 29 Ocak 2017 TRUMP HAKKINDA ÖNEMLİ DETAYLAR
  • 2 Ocak 2017 MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR
  • 29 Kasım 2016 ALLAHIN CENNETTE HAZIRLADIĞI NİMETLER
  • 26 Ekim 2016 İSLAM ALEMİNİN ÜZERİNDEKİ KENE; MÜNAFIKLAR
  • 22 Eylül 2016 EĞİTİM SİSTEMİMİZDEKİ YANLIŞ BİLİMSEL MÜFREDAT
  • 21 Ağustos 2016 KİM BU ÜST AKIL ?
  • 20 Temmuz 2016 GÜZEL AHLAKLI OLMAK ZEVKLİDİR
  • 14 Haziran 2016 EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ; SEVGİ
  • 22 Mayıs 2016 İSLAMA SOKULMAK İSTENEN CİNSİ SAPIKLIK TEHLİKESİ
  • 21 Nisan 2016 PKK PİSLİKTİR KÜRT NURDUR
  • 20 Mart 2016 TÜRKİYENİN GELECEĞİ NASIL ?
  • 20 Şubat 2016 KOMÜNİST PKK/PYDDEN NASIL KURTULURUZ ? (BİLİMSEL CEVAP)
  • 23 Ocak 2016 İNGİLİZ DERİN DEVLETİ
  • 24 Aralık 2015 EN GÜÇLÜ SİLAHTIR SEVGİ
  • 17 Kasım 2015 İSLAM DENİLİNCE AKLA SEVGİ GELMELİ
  • 20 Ekim 2015 TOPLUMUMUZDAKİ BİR HASTALIK : GIYBET

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,442 µs