En Sıcak Konular

Üzeyir Lokman Çaycı

Varoluş Üçgeni
Üzeyir Lokman Çaycı
3 Eylül 2015

Tilki 

Tilki arkadaşına dert yanıyordu : Bizim adımız kurnaza çıkmış bir kere. Maksatlı olarak bizim adımızla ulu orta örneklendirmeler yapıyorlar. İnsanlar kendi aşağılayıcı kurnazlıklarını bizim adımızı kullanarak gizlemeye çalışıyorlar! Onların bizi aşan kurnazlıklarını inceledikçe bizim doğal halimizi koruduğumuz anlaşılıyor.  Eğer yiyeceklerimize, içeceklerimize sinsice bir şeyler koyup genlerimize dokunmazlarsa biz yaratılışımızın gereği olarak, ALLAH'ın izniyle böyle kalacağız.

Ama insanların, kalleşlikte, inançsızlıkta, ahlâksızlıkta, döneklikte, sapıklıkta, bencillikte çok ileri gittiklerini görüyoruz. İnsanlar neyi kullanırlarsa kullansınlar, taktıkları maskeler de, kullandıkları terimler de onların yozlaşmalarını gizleyemeyecek.
Bir hafta önce şehrin dışındaki bir bağ evinde gördüklerimi sana anlatayım. İri bir sinek  atın kuyruğuna konmuştu. At kuyruğunu salladıkça o kalkıyor, tekrar konuyordu. Sinek ata huzur vermedi. Koskoca bir at, kendisine meydan okuyan küçük bir sineğin adeta oyuncağı olmuştu. Bu iri hayvandaki heybet, kas kuvveti, 4 çelik gibi ayak, uzun bir kuyruk küçük bir varlığın saldırısı karşısında yeterli değildi. Sadece kuyruk sallamak nafileydi!
 
Dün tilki milletinin aşağılanmasına sebep olanlar hakkında suç duyurusunda bulunarak dava açtım. Hakim başvurumu çok ciddi ve yerinde buldu. Hâkime : «Yaradılış sebeplerini görmezlikten gelen bazı insanların, hayvanlar ve bitkiler âlemini olumsuz yönde etkileyebilecek şekildeki yozlaşmaları neden ilmen araştırılmıyor?» diye sordum.
«Koltuk, saltanat, para, servet, unvan ve hırs tutkunları, sözlerini davranışlarını kontrol edemeyenler, gençleri aşağılayanlar, Müslüman katliamı yaptırtanlar içinde yaşadığımız, havasını soluduğumuz ülkeyi felâkete sürüklüyorlar. Burnumuzun dibinde, yani Irak'ta Amerikan işgali ve saldırılarıyla, işlenilen insanlık suçları yanında, imha edilen tarihi, nesli kurutulan böcekleri ya da bitkileri hiç sorgulayan, araştıran oldu mu? Hâkim Bey, eğer cüzdanınla vicdanın arasına sıkıştırılmadıysan bütün dünyada işlenilen suçlara karşı ALLAH'a (C.C.) kul olduğunu göster ve nerede bir insanlık suçu,  bir tahribat, bir işgal, bir tecavüz görüyorsan işlem yap, sesini duyur, insan kimliğini ortaya çıkart! Adaleti sağlamayan, hukuku aramayan, tarafsız ve adil olmayan bir kişi Müslüman da, hâkim de olamaz Hâkim Bey!
Hesapsız yapılanlar, hesap edilmeyen olumsuzlukları hazırlar.
Suçsuzu yargılayan, mazlumu mağdur eden, masumu cezalandıran, suçluyu onurlandıran, kusurları ödüllendiren, kötülüğü teşvik eden, insanî duyarlılıkları imha eden bir sistem adil olamaz! Biz bütün hayvanlar birbirlerimizle iletişim halindeyiz. İnsanların perdeli ve yozlaştırılmış durumları bizlerin sırlarını öğrenmeye engeldir. Örneğin biz, domuzlar da dahil her cuma günü bütün hayvanlar birbirimizi uyarırız : Komşu.. komşu bugün cuma, diye kıyametin cuma günü kopacağını hayvan dostlarımıza  hatırlatırız!», dedim.
 
Bu ifadelerimden sonra Hâkim Bey ayağa kalktı. Bana teşekkür etti ve önde oturan kadına hitaben, «yaz», dedi : "Gereği düşünüldü, dünya düzenini bozan, unsur, kişi, müdahale, savaş,  saldırı, terör,  cinayet, işgal,  imha hareketleri incelenecek ve hazırlanan raporların altına da «İnsanlar zalimleştikçe vicdansızlaşırlar, vicdansızlaştıkça da zalimleşirler», notu düşülerek dünya ülkelerine duyurulacaktır", şeklinde  sözlerini kayda geçirdi.
 


Bu yazı 412 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 11 Mart 2016 Harem Konusu
  • 12 Şubat 2016 Ordu ve siyaset
  • 16 Ocak 2016 Muhalefet partileri nasıl şekillendirildi?
  • 31 Ekim 2015 Seçimler Ve Türkiyemiz
  • 3 Eylül 2015 Tilki
  • 22 Ağustos 2015 Öfkenin Bir Ucu
  • 25 Temmuz 2015 Ah Ahmet Vefik Paşa Ah!
  • 12 Temmuz 2015 AKP'li yöneticilerin suç ve günah işleme özgürlükleri
  • 8 Aralık 2014 Geçmişteki zulüm tezgahı bu kez AKP tarafından kuruldu!
  • 12 Kasım 2014 Eğitim Sisteminin Ve Ahlakın Çürütülmesi İçin
  • 9 Ağustos 2014 Kime oy vereceğiz ?
  • 25 Haziran 2014 Atatürkçesine
  • 20 Ocak 2014 Onu susturun!
  • 20 Aralık 2013 AKP yöneticileri ve dindar gençlik SAFSATALARI
  • 2 Aralık 2013 Aynadaki Adam
  • 19 Kasım 2013 İstanbul
  • 11 Kasım 2013 Atatürk Ve Ayhan Baran
  • 20 Ekim 2013 Evet Tayyip dünya lideri!
  • 30 Ağustos 2013 İstiklali olmayanın istikbali olamaz!
  • 3 Temmuz 2013 Hıyarname

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,624 µs