En Sıcak Konular

Prof.Dr.Mustafa Erkal-Aydınlar Ocağı Genel Başkanı
Konuk Yazar-Aydınlarocagı.org
Prof.Dr.Mustafa Erkal-Aydınlar Ocağı Genel Başkanı
10 Mart 2013

Türke Karşı Irkçılık            Geçenlerde ABD’li tarihçi Tarpley’in “Türkler Kaybedecek” şeklindeki yorumları tekrar gündeme geliyor. Adı geçen tarihçi “Obama Erdoğan’ı Aldatıyor, Türkler Kaybedecek… Mübarek’in düşürülmesinden sonra Türk hükümeti yeni Osmanlı İmparatorluğu fikri ile kandırıldı. Bu aldatmaca ile sıfır sorundan başta Kürt sorunu ile onlarca sorunlar dizisine geçiverirsiniz. PKK , CIA ‘in desteklediği bir örgüttür. CIA, PKK’yı İran’a karşı kullanmaktadır. Mavi Marmara’daki davranışından dolayı İsrail , Türkiye’yi cezalandırmak için PKK’yı desteklemektedir. NATO’nun Yunanistan aracılığıyla PKK’yı desteklediği haberleri var… Türkler öncelikle Amerika ve İngiltere ile ittifakın öldüren bir kucaklama olduğunu anlamalı… Türkleri Suriye’ye karşı kullanacaklar… Erdoğan ve Davutoğlu… kendi çukurlarını kazıyorlar… Şu anda Türkler güney bölgelerinin tamamını CIA’e devrettiler… İskenderun otellerinde CIA cirit atıyor. Oteller El-Kaide teröristleri ile dolu…” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

            ABD’li tarihçinin bu tespitleri bilinmeyeni keşfetmek değildir. Ancak Ortadoğu’da aktif siyaset yapacağız diye Türkiye onun bunun tuzağına düşmüştür. İtibar kaybetmiştir. ABD politikalarının taşeronu olmuştur. Şimdi de Suriye’nin kuzeyindeki Kürt oluşumuna müsaade edemeyiz diyorlar. Dün de Irak için bu gibi sözler söylenmiş ve Irak’ın toprak bütünlüğü savunulmuştu. Ancak Türkiye, Barzani ile ortak şirketler kurdu, petrolde işbirliği yaptı. Bağdat yönetimi ile bozuştuk. Bu gelişme ABD’yi bile rahatsız etti ve Ankara ikaz edildi. Irak’taki ve Kıbrıs’taki Türkmen ve Türklere “Türk gözlüğü ile bakmıyoruz” diye beyanat verenler Kerkük’teki Türk varlığını adeta peşmergeye havale ettiler. Kıbrıs’ı ve KKTC’yi tesadüflerle kurtardık. Allah’tan Rum kesimi Annan Planını reddetti.

            Ortadoğu’da özellikle Türkiye, İran ve Afganistan üçgeni üzerinde ABD’nin hassasiyeti ve etki alanını genişletmek istemesi, Çin’in Asya’daki siyasi etkinliğine karşıdır. ABD yeni mevziler kazanmak ve mevcutları güçlendirmek istiyor.

            Etrafımız tuzaklarla çevrilir ve barut fıçısına dönerken, ülkeyi yönetenler Türk’le ve Türk kimliği ile uğraşıyor. Türklüğü dışlıyorlar. Türk milliyetçiliğini ayaklarının altına aldıklarını zannediyorlar. Bunu söylerken gerekçe olarak da kucaklayıcı milliyetçiliğe karşı olmadıklarını etnik kökene, ırka, kabileye, sık sık telaffuz ettikleri kafatasçılığa karşı olduklarını söylüyorlar. Bizi koruyacak diye yabancı askerleri TBMM kararı olmadan ülkeye sokanlar, Merkel’e Kahramanmaraş’ta teftiş yaptıranlar milliyetçi hiç olamaz. Bazıları en basit bilgiden bile yoksun olduklarını fark edemiyorlar. Aslında milliyetçilik milleti kucaklamaktır. Etnik taassubu ve bölgeciliği aşmaktır. Boy, kabile, aşiret, mezhep ve etnik kalıpları aşarak milli seviyede bir mutabakata varmaktır. Bu olgunluğa ulaşan toplumlar milliyetçilik yapar. Bunları yapamadıkları için Ortadoğu toplumları milliyetçi bir tavır alamazlar. Çünkü henüz milletleşmemişlerdir. Herkes kucağındaki taşı ortaya döküyor. Türk’e karşı kin, nefret ve ırkçılıkla kinlendirilenler kabak gibi ortaya çıkıyor. Milliyetçilik kültürel değerlere bağlı (endeksli) bir kavramdır. Irkçılık ise, sosyal olayların sebep sonuç ilişkilerini biyolojik ve genetik gerekçelerle açıklamaya çalışır. Dün aşırı sol ideolojinin esiri olup ülkesiyle kavgalı olanların yerini, bugün sağ ve sol ittifakı ile Türk düşmanlığı almıştır. Bizim bu tip sağcılarla işimiz olamaz. Türk düşmanlığı ile aslında Türk Dünyasını Türkiye üzerinden çökertmeye çalışmaktadırlar. Türk dünyasının Türkiye’deki siyasi iradenin yanlışlarına özenmemesi ve aldanmaması gerekir. Türk Dünyasında bizimkilerden çok çok daha güçlü ve milli şuur sahibi liderler vardır. Bizimkilerin havlamaları hiçbir şeyi değiştirmez. Hele hele Bozkurt yerine Kangal köpeğini Türk’e uygun gören, Kızılay’da dolaşanlara kemik şekillerine göre kimlik tayin eden ekran soytarıları önce isimlerindeki Türk’ü değiştirsinler.

 

Kaynak: http://aydinlarocagi.org/2013/03/turke-karsi-irkcilik/#.UTxijNbxqCkBu yazı 1,288 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 11 Nisan 2022 Değerli Devlet Adamı Rahmetli Alparslan Türkeş'in Ardından
  • 25 Mart 2021 ''Türk-İslam Sentezi'' ve Garip Yakıştırmalar
  • 28 Mart 2020 Virüslü Genel Manzara
  • 4 Şubat 2020 İstanbul Kanalı Üzerine
  • 1 Ocak 2020 Milli Marşımıza Ve Türkçeye Yapılan Saygısızlık ve Bir Sapıklık Örneği
  • 26 Kasım 2019 Aranan Bir Kayıp: İnsan Hakları
  • 7 Şubat 2019 Türk Dünyasının Bazı Sorunları
  • 9 Ocak 2019 Ümmet Soslu Yeni Türkiye Oyunu
  • 21 Aralık 2015 Türklüğün Gururu Prof.Dr. Aziz Sancar
  • 24 Kasım 2015 Iğdır'da 42. Şura
  • 5 Eylül 2015 Psikolojik Savaş ve İstikrar
  • 14 Temmuz 2015 Koalisyon Mecburiyeti
  • 23 Nisan 2015 Seçim Öncesinin Gündemi
  • 9 Şubat 2015 Başkanlık Sistemi Tuzağı
  • 1 Aralık 2013 1920 Ve 1923 Ruhları
  • 4 Ağustos 2013 İleri Demokraside İlerlerken !
  • 12 Haziran 2013 Kosova ve Balkan Gerçeği
  • 30 Nisan 2013 Çözüm ve Barışın Arka Planı
  • 8 Nisan 2013 Çelişkiler Yumağı
  • 30 Mart 2013 Ters İşleyen Barış Süreci

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,326 µs