En Sıcak Konular

Buğra Köse

Kartal Bakışı
Buğra Köse
17 Şubat 2011

Rezalet!Beşiktaş, bu akşam öyle bir şok yaşattı ki bize sanırım bu sonucu Ukranyalılar da beklemiyordu. Maçı izleyen dermiydi ki: Dinamo Kiev sezonun ilk resmi maçını oynuyor diye. Yada tam tersini düşünürsek kim derdi ki:  Bu Beşiktaş, yarım sezondan fazla birbirleri ile oynayan futbolcular topluluğuydu.

Bilemiyorum şu şekilde düşünmek doğru mu? Beşiktaş yeni bir takım ve bu takımın oturması 1 sene alacak. Bence hayır! Shuster’in bahanesi bu olamaz. 100. yıldaki takımda yepyeniydi ve önüne geleni yeniyordu. Hatta bu Dınamo Kievi de eze eze yenmişti .Hemde o zaman daha güçlü bir Kiev karşımızdaydı. Tabiki de geçmişte olanın dün akşamla alakası yok ama gelmek istediğim yer  Shuster aslında.

Shuster’ in kariyerini tartişacak değilim baktığınız zaman yeni bir hoca yeni bir takım sabretmek lazım gibi düşünülebilinir ama kimyası Beşiktaşa uygun değil Shuster'in. Bence bir an önce hoca değişikliğine gidilmeli, lig ve kupadan elenmişken ve sezonun ortasındayken kayıp değil kazanç olur düşüncesindeyim.

Dear Shuster’in bu akşam çıkardığı takım çıkarılabilecek en iyi takımdı elindeki kadroya göre. Baktığınız zaman herkes sahadaydı Guti ve özellikle sizi ileriye taşıyan Q7 ama gelin görünki 3 gün önceki lig maçından daha rezil bir oyun vardı sahada. İlk 20 dakika şut yok. Takımın ne oynadığı belli değil. Aurelio’yu izlerken şaştım kaldım. O şekilde bende top kazanırım! Mücadele ettiğini sanıyor her hareketine faul çaldı hakem doğal olarak. Guti ağırlığını koyamadı, Quresma kendini kanıtlama tarzında oyun oynuyor takım oyunundan çok uzak. Ernst küsmüş gibiydi çünkü biliyordu ki, Fernandes statü gereği oynayabilseydi yine yedek kalacaktı  Ernst! Hakan'ın gollerde hatası yoktu. Penaltı uyduruktan bir penaltıydı . Uefa maçlarında bu tip yanlış penaltı kararları olmamalı.

Kiev ilk atağında duran toptan golü buluyor sonra bakıyorsunuz gol atması gereken Bobo orta yapıyor, İsmail'e çıkma mı denmiş yada çıkmaya gücü mü yok anlamadım, Nobre indiriyor ve Q7 bireysel becerisiyle gölü atıyor ardından yine aynı oyun tarzı devam sağa pas sola pas. İkinci duran top ikinci gol üçüncü duran top üçünçü gol.

Beşiktaş Kiev'e üzülerek yazıyorum ki tatile gidecek. En azından Uefa Kupası’ nda alacağı başarısıyla bir sonraki seneye kadar vakit geçer diye düşüyordum ama hayal kırıklığına uğradım.

Bu şoktan Fenerbahçe galibiyeti çıkarırı mı bilmem ama Fenerbahçe macının Shuster için son şans olduğunu düşünüyorum.

Shuster giderse de Delgadom gönderildiği ile kalmış olacak, 3 Guti'ye bedeldi; iyi bir Delgado!Bu yazı 1,923 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 11 Haziran 2011 Genc Kadro!
  • 25 Mayıs 2011 Transferler ve Milli Takim
  • 14 Mayıs 2011 Önümüze Bakalım...
  • 30 Nisan 2011 Kartal Haketti...
  • 26 Nisan 2011 Temiz Ligimiz!!!
  • 16 Nisan 2011 Kupayı Alacağız!
  • 12 Nisan 2011 Quresma!! Quresma!! Quresma!!
  • 7 Nisan 2011 Sessiz Gece
  • 20 Mart 2011 Uyanış!
  • 7 Mart 2011 Ayıp Oluyor Taraftara!
  • 1 Mart 2011 Başlangıç!
  • 25 Şubat 2011 Git Artık Schuster!
  • 20 Şubat 2011 İhanet!
  • 17 Şubat 2011 Rezalet!
  • 13 Şubat 2011 Umut Kupalara Kaldı!

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,952 µs