En Sıcak Konular

Meşher, yarıyıl tatilinde çocukları kültür ve sanatla buluşturuyor

15 Ocak 2024 22:39 tsi
Meşher, yarıyıl tatilinde çocukları kültür ve sanatla buluşturuyor Meşher, çocuklara yönelik atölye programlarına yarıyıl tatilinde de devam ediyor.

Meşher, yarıyıl tatilinde çocukları kültür ve sanatla buluşturuyor

Meşher, çocuklara yönelik atölye programlarına yarıyıl tatilinde de devam ediyor. Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar sergisindeki eserlerden ilham alan dört farklı atölye, 7-12 yaş aralığındaki çocukları keşif dolu eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak.

İstanbul’un önde gelen disiplinlerarası sergi mekânı Meşher, yarıyıl tatiline hazırlanan çocukları yaratıcı atölyelere bekliyor. Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar sergisinden ilhamla oluşturulan dört farklı atölye, çocukları eğlence dolu bir tatile davet ediyor. Atölye programı şöyle:

Afiş Tasarımı Atölyesi

Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar sergisinde yer alan afişler ve İstanbul üzerine bir sohbetin ardından çocuklar hayalini kurdukları bir seyahat için afiş tasarlayacak. Afiş Tasarımı Atölyesi, 23 Ocak Salı günü saat 14.00’te düzenlenecek.

İstanbul’dan Bildiriyorum: Seyahatname Atölyesi

25 Ocak Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleşecek bu atölyede çocuklar sergide yer alan Guillaume Joseph Grelot ve George Sandys’e ait seyahatnameleri inceleyecek, sanatçılardan aldıkları ilhamla kendi seyahatnamelerini yazacak.

Yapboz Atölyesi

Göz Alabildiğine İstanbul sergisinde yer alan, 20. yüzyılın başında üretilmiş panoramik Tophane ve Sarayburnu görünümlü yapbozdan hareketle atölye katılımcıları kendi yapbozlarını oluşturacak. Atölye günü ve saati 31 Ocak Çarşamba, 14.00.

Düşlediğim Şehrin Manzarası: Panorama Atölyesi

1 Şubat Perşembe, saat 14.00’te düzenlenecek atölyede ise çocuklar, panorama tekniği hakkında bilgi edinerek sergide yer alan farklı dönemlerden İstanbul panoramalarını inceleyecek. Eserlerden aldıkları ilhamla düşledikleri şehrin panoramik bir manzarasını çizecekler.

*Atölyelere katılım ücretsizdir. Gerekli malzemeler Meşher tarafından karşılanacaktır. Detaylı bilgi ve kayıt için: kayit@mesher.org

Meşher Hakkında

Bir Vehbi Koç Vakfı (VKV) kuruluşu olan Meşher, tarihsel araştırmalardan çağdaş sanata uzanan sergileri ve yayınlar, atölyeler, konferanslar gibi kapsamlı paralel etkinlikleriyle zamanlar ve kültürler arasında yeni bir diyalog zemini sağlamayı amaçlıyor. Adını Osmanlı Türkçesinde “sergi mekânı” anlamına gelen kelimeden alan Meşher, faaliyetlerini disiplinlerarası yaklaşımıyla Eylül 2019’dan itibaren sürdürüyor. Ortaçağdan günümüze uzanan bir zaman aralığında, geniş bir konu yelpazesinde sergiler sunuyor. Çok yönlü programı, araştırmaya dayalı akademik yönü ve yayınlarıyla Meşher, bir referans noktası olarak kültür ve sanat ortamına katkıda bulunuyor.

İstiklal Caddesi’nde yer alan Meşher’de, ziyaret, etkinlik ve sergi turları ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Pazartesi hariç haftanın altı günü ziyaret edilebilir.

www.mesher.org
Bu haber 184 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,706 µs