En Sıcak Konular

Genç girişimcilere köprü olacak iş birliği

7 Mayıs 2022 10:25 tsi
Genç girişimcilere köprü olacak iş birliği Kapadokya Teknopark ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında girişimci yetiştirmek için iş birliği protokolü imzalandı.

Genç girişimcilere köprü olacak iş birliği

Kapadokya Teknopark ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında girişimci yetiştirmek için iş birliği protokolü imzalandı. Bu işbirliğiyle, daha fazla girişimciye ulaşılıp, gençlerin girişimci zihin yapısını geliştirmek amaçlanıyor.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin‘in katılımıyla, iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokol ile daha fazla girişimciye ulaşmak ve gençlerin girişimci zihin yapısını geliştirmek amaçlanıyor.
Protokole NEVÜ Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin ile imza atan Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören, “Bu iş birliği ile güçlerimizi birleştirerek daha fazla sayıda girişimciye ulaşmayı amaçlıyoruz. Gençlerimiz için en çok önemsediğimiz konu, ‘Girişimci Zihin Yapısı’ ve çocukların, gençlerin bu zihin yapısına sahip olabilmeleri için gerekli eğitime erişebilmeleri.” dedi.
Bu protokol sayesinde genç girişimciler için bir köprü oluşacağını da sözlerine ekleyen Ören, “Girişimcilikte güçlerin birleştirilmesi ve iyi bir iş birliği planı ile ülkemizin her köşesindeki gencimize erişecek potansiyele sahip kurumlarımızın olduğunu biliyorum. Yeter ki gençlerimiz için birlikte aksiyon alacak vizyonu geliştirebilelim. Bu nedenle Kapadokya Teknopark ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğimiz çok değerli. Çok daha fazla gencimize ulaşacak ve yetkinliklerini geliştireceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.
Prof. Dr. Semih Aktekin ise, “Genç Başarı Eğitim Vakfı ile imzalanan iş birliği protokolüyle karşılıklı olarak faaliyetleri destekleyerek ortak ekosistemleri büyütmeyi ve bu sayede daha fazla sayıda girişimciye ulaşmayı amaçlıyoruz. Kapadokya Teknopark olarak, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen uygun programların tanıtımına destek vererek, Nevşehir bölgesindeki teknoloji tabanlı girişimlere imkanlar dahilinde kuluçka merkezi olanaklarını sunacağız. Diğer taraftan Genç Eğitim Vakfı da Kapadokya Teknopark tarafından yürütülen faaliyetlerden kendi ekosistemi için uygun olanların tanıtımına destek vererek, kendisine ulaşan başvurular içerisinden uygun olanları Kapadokya Teknopark’a kuluçka hizmeti temin etmeleri için yönlendirecek.” şeklinde konuştu.
NEVÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin, Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören, Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi, Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Dr. Bilgin Yazlık katıldı.

Genç Başarı Eğitim Vakfı: 1999 yılında kurulan Genç Başarı Eğitim Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, gençlerin girişimci zihin yapısına sahip olması ve iş yaşamına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla, iş dünyası ile eğitim arasında köprü kurmaktadır. Vakıf, ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına yönelik, yaparak öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır. İş Dünyası, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen ve uygulanan programlar içerisinde yer almakta, yapılandırılmış çalışmalar doğrultusunda öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere mentorluk yapmaktadır.Bu haber 207 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,380 µs