En Sıcak Konular

TKH ''BARIŞLARA ÖZGÜRLÜK'' İSTEDİ

31 Mart 2020 00:40 tsi
TKH ''BARIŞLARA ÖZGÜRLÜK'' İSTEDİ TKH (Türkiye Komünist Hareketi) “Gazetecilere özgürlük’ Barışlara özgürlük!” başlıklı bir bildiri yayımladı.

‘Barışlara özgürlük!’


TKH (Türkiye Komünist Hareketi) son zamanlarda artan haksız hukuksuz tutuklamalar için “Gazetecilere özgürlük’ Barışlara özgürlük!” başlıklı bir bildiri yayımladı. 


Yaptıkları bir haber dolayısıyla tutuklu bulunan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu özelinde bir hakkı savundukları için içerde olan tüm avukatların, gazetecilerin, siyasetçilerin ve aydınların salıverilmeleri talep edilen bildiride ayrıca bu kişilerin Covid-19 salgını dolayısıyla Meclis’te görüşülen yargı paketine dahil edilmeleri talep edildi. 


tkh.org tr sitesinde ve TKH’nin tüm sosyal medya hesaplarında yer alan ve ayrıca pek çok kişiye maille de ulaştırılan bildiride şöyle denildi:

 

“Haksız, hukuksuz ve gayri-meşru bir biçimde cezaevinde tutulan başta Odatv Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu olmak üzere bütün gazetecilerin tutukluluk hallerinin sona erdirilmesi çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.

Koronavirüs salgını nedeniyle Meclis’te görüşmeye açılan yargı paketinde gazetecilerin ve politik mahkumların yapılacak düzenlemenin dışında tutulması kabul edilemez!

Bütün hak savunucusu avukatlar, gazeteciler, siyasetçiler, aydınlar ve tüm politik mahkumlar derhal serbest bırakılmalıdırlar.

AKP iktidarının susturma ve toplumu sindirme amacıyla yargıyı siyasal bir sopa olarak kullanmasını bir kez daha protesto ediyoruz. Haksız ve hukuksuz olarak gazetecilerin tutuklanması, halkın haber alma özgürlüğünün de yasaklanmasıdır.

Gazetecilere özgürlük!

Barışlara özgürlük!

Türkiye Komünist Hareketi”


Haber: Osman Akyol/30 Mart 2020, İstanbul
Bu haber 361 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,098 µs