En Sıcak Konular

SAMSUNG YENİ ODYSSEY OYUN MONİTÖRÜ SERİSİNİ İLK KEZ TANITTI

5 Ocak 2020 01:15 tsi
SAMSUNG YENİ ODYSSEY OYUN MONİTÖRÜ SERİSİNİ İLK KEZ TANITTI Oyun monitörü pazarında dünya lideri Samsung Electronics*, CES 2020'de çığır açan yeni kavisli Odyssey oyun monitörleri serisini tanıttı.

Samsung, CES 2020'de Yeni Odyssey oyun monitörü serisini ilk kez tanıttı

RIDGEFIELD PARK, N.J. - 4 Ocak, 2020 - Oyun monitörü pazarında dünya lideri Samsung Electronics*, CES 2020'de çığır açan yeni kavisli Odyssey oyun monitörleri serisini tanıttı. Yeni ürün serisi, tamamen yeni bir oyun şekli için radikal kavisli ekranlar ve endüstri lideri performans özellikleri de dâhil olmak üzere oyuncular düşünülerek tamamen yeniden tasarlandı.

Sektör lideri 49” ekran büyüklüğüne sahip G9 modelinden ve 32” ile 27” ekran büyüklüklerine sahip G7 modelinden oluşan her iki Odyssey oyun monitörü de tamamen yeniden tasarlanarak oyunların sürükleyiciliğini bir sonraki seviyeye taşıyor. Her iki monitör de son derece derin bir kavise - yüksek performanslı 1000R kavis derecesine sahip ilk monitörler - ve çarpıcı QLED görüntü kalitesine sahipler.

Monitörün üstün performansları, Samsung'a endüstrinin ilk yüksek performanslı 1000R kavisli ekran ve Eye Comfort sertifikasını veren lider bir uluslararası sertifikasyon kuruluşu olan TÜV Rheinland tarafından onaylandı. Oyuncular 1ms tepki süresinden ve 240hz RapidCurve™ teknolojisinden faydalanarak kendilerini aksiyonun tam ortasında bulabilirler. Samsung'un en yeni oyun monitörleri NVIDIA G-SYNC® Uyumluluğu** ve DP1.4'te Adaptive Sync'i de destekleyecek. Her iki monitör de oyun monitörlerine tamamen yeni bir bakış açısıyla yeniden tasarlandı.

Samsung Electronics Profesyonel Görüntüleme Sistemleri Başkanı Seog-gi Kim, “Yeni Odyssey portföyü, Samsung'un oyunculara önemli ölçüde daha iyi performanslar sağlayan endüstri lideri teknoloji ve tasarımla inovasyonu sürdürdüğünü kanıtlıyor. Samsung’un yeni kavisli oyun monitörü serisi, oyunculara tamamen yeni ve sürükleyici bir deneyim sunmak için baştan tasarlandı." dedi.

Oyun oynamak her zamankinden daha çekişmeli hale geldiğinden sürükleyicilik ve hız kritik derecede önem kazandı. Yeni monitörlerin oyun odaklı olması nedeniyle teknik yenilikler de oyuncuların hız, tepki süresi ve dikkat dağınıklığını en aza indirme yönündeki ihtiyaçlarını karşılayacak ve en iyi oyun deneyimini sunacak şekilde göz önüne alınıyor.

49” G9: En sürükleyici oyun deneyimi

G9, hızlı, 240Hz yenileme hızı, 1ms tepki süresi, 32:9 en boy oranı, derin ve sürükleyici 1000R kavis açısı ve 1000 cd/m2 pik parlaklığına sahip dünyanın ilk Dual Quad HD (DQHD; 5120x1440 çözünürlük) oyun monitörü. Monitör, canlı detaylarla gerçek renkler üretmek için HDR1000 VA panel ile birleştirilmiş Quantum dot teknolojisine sahip. Hızlı tepki süresi ve yenileme hızının yanı sıra endüstri lideri 1000R kavisinin kombinasyonu dikkat dağılmasını ve gecikme süresini ortadan kaldırarak, bir salisenin kazanma ve kaybetme arasındaki fark anlamına gelebileceği oyunun kritik anlarında, ultra yumuşak ekran geçişleri sağlıyor.

G9, parlak beyaz bir dış cepheye ve 52 renk ve beş aydınlatma efekti seçeneğine sahip fütürist bir sonsuz çekirdek aydınlatması ile parlayan arka çekirdeği sayesinde çarpıcı yeni bir tasarıma sahip. Tasarım ve aydınlatma efektleri rakiplerinden farklı olup tüm oyun kurulumlarını da tamamlıyor.

32 ”ve 27” G7: Yepyeni bir oyun deneyimi

Oyuncular, daha küçük 32” ve 27” modelleri ile gelen G7'nin, G9 ile aynı hızlı tepki süresine ve yenileme hızına, derin kavisli ekranına ve genel performansına sahip olmasını beğenecek. G7’nin Dual Quad HD (QHD; 2560x1440 çözünürlük), 16:9 en boy oranı ve HDR600 VA paneli 600 cd/m2 pik parlaklığıyla tamamlanıyor. Ek olarak, G7’nin Quantum dot teknolojisine sahip QLED ekranı, parlak ışıkta bile net ve canlı kalan son derece geniş bir doğru renk reprodüksiyonu sunuyor.

G7, oyun sırasında statik veya loş kalabilen, oyuncuların tercihlerine göre renkleri değiştirebilen şık, mat siyah bir dış ve renk değiştiren arka çekirdek aydınlatması ile tamamen yeniden tasarlandı. Ayrıca G7’de monitörün ön çerçevesine dinamik şekiller ve aydınlatma eklendi.

Samsung’un G9 ve G7 modeli, 2020 yılının ikinci çeyreğinden itibaren tüm dünyada satışa sunulacak.

Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsroom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (Hibya Haber Ajansı)


Bu haber 204 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,315 µs