En Sıcak Konular

ABD'DE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞTE RÜŞVET İDDİALARI

12 Mart 2019 20:25 tsi
ABD'DE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞTE RÜŞVET İDDİALARI ABD’de Federal Savcılık, rüşvet vererek çocuklarını en iyi üniversitelere sokmaya çalışan 50’den fazla kişiye dava açtı. Suçlananlar arasında Hollywood yıldıları da var.

ABD’de üniversiteye girişte rüşvet iddiaları: Hollywood yıldızları ve iş insanları suçlanıyor

ABD’de Federal Savcılık, rüşvet vererek çocuklarını en iyi üniversitelere sokmaya çalışan 50’den fazla kişiye dava açtı. Suçlananlar arasında Hollywood yıldıları da var.

İddianamede hem rüşvet verenler, hem de alanlar suçlanıyor. Adı açıklanan Hollywood yıldızları arasında Lori Loughlin ve Felicity Huffman var. The New York Times gazetesine göre çok ünlü bir avukat ve çok ünlü bir modacı da suçlananlar arasında.

Altı eyalete yayılan soruşturma ABD Adalet Bakanlığı’nın tarihinde eğitim alanında gerçekleştirdiği en büyük operasyon. İddianamede altı çizilen unsurlardan biri de, yüzlerce gencin rüşvet yüzünden üniversiteye girememiş olması. Savcılıktan yapılan açıklamada “Bu rüşvet çarkının sahipleri anne ve babalardır. Zenginliklerini kendi çocuklarını kayırmak için kullandılar” denildi ve bu suçun asıl kurbanlarının üniversiteye girmek için çabalayan gençler olduğu belirtildi.

Suçlanan ailelerin çocuklarını Yale ve Stanford gibi üniversitelere sokmaya çalıştığı ileri sürülüyor. Soruşturmanın odağında üniversiteye giriş danışmanlığı hizmeti veren bir şirketin sahibi olan William Rick Singer var. Singer, hakkındaki suçlamaları kabul etti ve üniversitelerin yaptığı değerlendirme sınavlarında çocuklara kopya çektirdiklerini söyledi.

 

KAYNAK: https://medyascope.tv/2019/03/12/abdde-universiteye-giriste-rusvet-iddialari-hollywood-yildizlari-ve-is-insanlari-suclaniyor/Bu haber 95 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,598 µs