En Sıcak Konular

''KARABAĞ SAVAŞINA KATILAN KADIN GAZİLER''

3 Mart 2019 01:12 tsi
''KARABAĞ SAVAŞINA KATILAN KADIN GAZİLER'' Türk Ocakları Genel Merkezinde 2 Mart 2019 tarihli Ocakbaşı Sohbetinde Raşid DEMİRTAŞ’ın yönetmenliğini yaptığı “Karabağ’ın Kadınları” belgeseli izlendi.

Ocakbaşı Sohbetlerinde ''Karabağ Savaşı’na Katılan Kadın Gaziler'' Konuşuldu

Türk Ocakları Genel Merkezinde 2 Mart 2019 tarihli Ocakbaşı Sohbetinde Raşid DEMİRTAŞ’ın yönetmenliğini yaptığı “Karabağ’ın Kadınları” belgeseli izlendi.

Belgeselin izlenmesinden sonra Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ŞAHİNGÖZ söz aldı ve “Karabağ meselesini sadece Hocalı Soykırımı ile andığımız için aslını unutur hâle geldik. Oysa hadisenin esası Karabağ’dır ve bu olayları uluslararası açıdan değerlendirmek gerekir. Bu belgeseli izlerken nerelerde büyük yanlışlıklar yapıldığını fark etmişizdir diye umuyorum. Bu, millet olarak sınıfta kaldığımızın resmidir. Karabağ hadisesinin başlangıcında da görüldüğü üzere Ermeniler bu coğrafyaya çok sonra gelmişlerdir. 150 yıl önce geldikleri, nüfusun büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu bu coğrafyada hak iddia etmeleri doğru değildir. Karabağ meselesi bu coğrafyadaki en stratejik konulardan birisi olarak bölgenin kaderini tayin eden mevzuların başında gelir. Bu yüzden Karabağ meselesini sadece Hocalı Soykırımı ile değil; bir bütün olarak ele almamız ve unutturmamamız gerekmektedir.” dedi.

Prof. Dr. ŞAHİNGÖZ’den sonra söz alan Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ, “Bu belgeselde milli duygunun, vatan sevgisinin cinsiyeti olmadığını, insanlık dersinin ne olduğunu öğrendik. Kahramanlık tabii ki yeri geldiğinde vatan için ölmektir ama aynı zamanda insanı kurtarabilmektir, muhabbettir, sevgidir, saygıdır, fedakarlıktır. Bu vesileyle orada vatan toprağı ve milleti için şehit olan insanlara Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Program, soru-cevap kısmı ve teşekkür belgesinin verilmesi ile sona erdi.


 

Kaynak: https://www.turkocaklari.org.tr/ocakbasi-sohbetleri/ocakbasi-sohbetlerinde-karabag-savasi-na-katilan-kadin-gaziler-konusuldu-9373Bu haber 96 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  1. EN SEVİLEN DİZİLER VE OYUNCULAR

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,225 µs