En Sıcak Konular

ATIL MALZEMELER KEDİ EVİ OLUYOR

15 Şubat 2017 16:21 tsi
ATIL MALZEMELER KEDİ EVİ OLUYOR Son yıllarda sokak kedilerini soğuk hava şartlarından korumak amacıyla Türkiye'nin birçok noktasına koyulan kedi evleri sayesinde birçok kedi donmaktan kurtulduğu gibi sıcak bir yuvaya da kavuşuyor.

Atıl malzemeler kedi evi oluyor

Adore Mobilya,  geleneksel olarak gerçekleştirdiği kedi evi sosyal sorumluluk projesi ile binlerce kedi evi üretip ücretsiz dağıtıyor. 

Son yıllarda sokak kedilerini soğuk hava şartlarından korumak amacıyla Türkiye'nin birçok noktasına koyulan kedi evleri sayesinde birçok kedi donmaktan kurtulduğu gibi sıcak bir yuvaya da kavuşuyor.

Kedi evleri, ağır kış şartlarında donma tehlikesi altında kalan sokak kedilerinin olumsuz hava şartlarından korunmalarını sağlama noktasında büyük önem taşıyor.

Bu kapsamda bir sosyal sorumluluk projesi geliştiren Adore Mobilya, ürünlerinin üretim sürecinde hasarlı ve atıl malzemeleri atmak yerine biriktirerek geri dönüşüm yoluyla kedi evleri üretmeye başladı.

Bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz dağıtılan ve sadece 10 TL kargo bedeli ödenerek istenilen adrese gönderilen kedi evleri sayesinde sokakta yaşayan ve sığınacak yer bulamayıp donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kedilerin korunması planlanıyor. Kedi evlerine ulaşmak isteyenler https://www.adoremobilya.com/kedi-evi adresinden talepte bulunabiliyor.

Kedi evleri, ek bir malzemeye gerek olmadan, sadece tornavida yardımıyla paketteki vidaları kullanarak kolay bir şekilde kurulabiliyor. Kedi evinin kış şartlarında daha dayanıklı ve uzun ömürlü olabilmesi açısından naylon veya benzeri su geçirmez bir malzeme ile kaplaması tavsiye ediliyor.

Binlerce kedi sıcak bir yuva sahibi oldu

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında atıl malzemelerden kedi evleri üreten firma, binlerce kedinin soğuk kış şartlarından olumsuz etkilenmesini önledi.

2016'da Adore Mobilya tarafından ücretsiz dağıtılan toplam kedi evi sayısı 5 Ocak 2016'da 2480 adet, 21 Ocak 2016'da 1982 adet, 2 Şubat 2016'da 5719 adet, 5 Aralık 2016'da 21.719 adet olarak açıklandı.

Firma yetkilileri hayvan severlerle yürüttükleri bu sosyal sorumluluk projesinde sokak kedilerine duyulan hassasiyetten çok mutlu olduklarını, projenin her yıl kış aylarında tekrar yapılacağını belirttiler.

Firma yetkilileri, proje kapsamında ücretsiz olarak dağıtılan kedi evlerini alanların kurulumdan sonra kedi evlerinin fotoğraflarını #kedievimadoreden ve #bukışgeçerüşümeden etiketleri ile paylaşmalarını rica ediyor.

 
Bu haber 198 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,204 µs