En Sıcak Konular

KÜFÜR TEK MİLLETTİR PEKİ YA HAK?

24 Kasım 2012 11:06 tsi
KÜFÜR TEK MİLLETTİR PEKİ YA HAK? Ah be İsrail, şimdi zamanımıydı Filistin’e saldırmanın! Tam da Arakan olayını atlatmış, unutmuşken (!)

Küfür Tek Millettir! Peki ya Hak?

Ah be İsrail, şimdi zamanımıydı Filistin'e saldırmanın! Tam da Arakan olayını atlatmış, unutmuşken (!)

Biz Müslümanlar, bilmem hangi numaralara boşluk bırakarak SMS atıp sosyal paylaşım alanlarında yardım çağrıları ve bunlara yönelik feryat, figan naraları atarak ümmeti yardıma, cihada çağırarak vicdanımızı rahatlatmışken, zamanımıydı şimdi bunun? 

Sahi bu ümmet dediğimiz grup kim? Ne yiyip, ne içerler? Nerelerde oturup, nerelerde gezerler?

Her sıkıntıda biz Müslümanlar bu 'ümmet' grubuna çağrıda bulunuyoruz. Acaba bizi duyuyorlar mıdır ki?

Siyonist İsrail'in Filistin halkına karşı yıllardır sürdürdüğü orantısız saldırının vahşetini bir kez daha tekrarlayarak Gazze'ye saldırdığı haberleri her yerde yer alıyor. Biliyoruz ki, bu saldırı ve vahşet ilk olmadığı gibi, son da olmayacak.

Gazze'li Filistin'lilerin, İsrail'i tehdit ettiğini iddia eden İsrail makamları, Gazze'yi yerle bir etmek, Filistin'de bulunan Müslümanları ve bu kapsamda tüm Müslümanların onuru, şerefini yok etmek için, yaptığı iğrençlikleri ve uyguladığı orantısız güçleri, karada ve havada yaptıkları ve dahi yapacakları tüm askeri harekâtları meşrulaştırmak için elinden gelen tüm diplomatik çalışmalarını yürütüyor.

Dünyada hiçbir ülkenin kendisine roket fırlatan guruplara karşı hareketsiz kalmayacağını söyleyerek Hamas'ı teröristlikle suçlayan İsrail Başbakan'ı Netanyahu'nun, asıl teröristin kim olduğunu öğrenmek istediğinde aynaya bakması yeterli olacak. Kim kimin topraklarını işgal ediyor acaba?

Netenyahu, "Hamas'a ve diğer terör örgütlerine ağır bir bedel ödetiyoruz" derken neyi kaydetmiş olabilir ki? Yoksa ağır bedel olarak karşılarında hedef aldıkları ve ileride büyüdüklerinde ülkeleri, toprakları yani öz vatanları için göğüslerini siper edecek bebekleri, çocukları mı kastediyorlar? 

Benim en çok canımı sıkan durum, siyonizm hizmet eden, adeta siyonizmle bir olan kurumlardan ve şahıslardan yardım bekleyen zavallı Müslümancıklar (!) Ne çabuk unuttunuz Avrupa'nın göbeğinde yaşanan Bosna Hersek dramını?

Müslüman toplumların çoğunlukta olduğu, hatta daha net bir ifade ile İslam coğrafyası diye adlandırılan ülkeler yoksulluk, açlık, sefalet, savaş ve benzeri durumlarla gündeme gelmekte. Bu durum nereye kadar sürecek ve biz ne zaman kendi içimizde küfre karşı tek yumruk olup İslam Birliğini kuracağız merak ediyorum? 

Yüreklerimizle Filistin'i, ceplerimizle İsrail'i desteklediğimiz müddetçe söyler misiniz bana neyi değiştirebiliriz?

 Havva KOÇ - Ajans 5Bu haber 4,172 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,489 µs