En Sıcak Konular

MHP'NİN TARİHİ KİTAPLAŞTI

19 Şubat 2011 20:51 tsi
MHP'NİN TARİHİ KİTAPLAŞTI Milliyetçi Hareket Partisinin bir kişi ile başlayıp milyonlara ulaşan siyasi serüveni bir kitapta toplandı.

MHP'nin tarihi kitaplaştı...

Milliyetçi Hareket Partisinin bir kişi ile başlayıp milyonlara ulaşan siyasi serüveni bir kitapta toplandı.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin katkılarıyla parti tarihinde yer almış bütün parti yöneticileri ve Milletvekillerini bir araya getirmek için titiz bir çalışma yapan MHP Gurup Amiri Hüseyin Hüsnü Uğur, siyasetle ilgilenen herkesin faydalanabileceği bir eser ortaya çıkardı.

Alparslan Türkeş'in MHP'yi ilk kurduğu 1965 yılından bu güne kadar Parlamentoda yer alan tüm milletvekilleri ve senatörleri ile partide görev yapmış Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu, Merkez Yürütme Kurulu, Merkez Karar Kurulu gibi organlarda görev yapmış bütün isimler biraraya getirildi. MHP tarihi içinde görev yapan milletvekilleri fotoğrafları, kısa özgeçmişleri ve görev yaptıkları dönemlerle kitapta yer alırken, parti yönetiminde bulunanlar içinde ayrıntılı bilgiler verildi.

Bu çalışma ile Milliyetçi Hareket Partisinin tüm organları, kuruluşundan bu yana kayıt altına alınmış oldu. Kitabı hazırlayan Hüsnü Uğur, "ihtilal gibi bazı dönemlerde tüm kayıtların yok edilmesine rağmen, uzun çalışmalar sonucu bütün kayıtlar bulunmuş, doğru bir şekilde kitapta yer almıştır" dedi.

Hüsnü Uğur'un daha önce de, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş'in hayatı boyunca yaptığı parlamento konuşmaları ile koalisyon hükümetlerindeki kararnamelerinin tamamını içeren bir çalışması yayınlanmıştı. Uğur, Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin talimatları ile MHP'nin 40'ncı kuruluş yıldönümünde Başbuğ Alparslan Türkeş'in TBMM Faaliyetleri adlı kitabını da hazırlamıştı.

 

Kaynak: ORTADOĞU {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?haber=mhp-39nin-tarihi-kitaplasti&id=19019}Bu haber 314 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,272 µs