En Sıcak Konular

Hüseyin Uçkun

Sevgi Köşesi
Hüseyin Uçkun
11 Mayıs 2017

DÜNYANIN BAŞINDAKİ BELALAR; DERİN DEVLETLER 

         Derin Devlet sözünü yıllardır duyarız. Hemen herkes de bu konuda çeşitli fikirlerde bulunur. Bütün ülkelerin de birer derin devleti olduğu sürekli söylenegelen bir konudur. Ülkelerin güçleriyle derin devletlerinin güçleri genelde doğru orantıda olmaktadır. Yalnızca bir derin devlet, bu konuda diğerlerinden çok daha hırslı,sinsi ve kahpe olmaktadır. Bu derin devlet, İngiliz Derin Devletidir. Edindiğim birçok kaynakta, bu devletin dünya üzerindeki hakimiyeti, zulmü ve sinsiliklerini yakından görmüş olacağız. Araştırma yaptığımızda, bu yapı ile ilgili yüzlerce hatta binlerce belge olduğunu görmekteyiz. Ben burada bunlardan çok çok küçük bir kısmına değineceğim. Bunlardan en önemli gördüklerimi paylaşmak istiyorum.

 

        Mesela Osmanlı İmparatorluğu zamanlarında bu yapılanmayla ilgili bazı örnekler verelim; 

1) Osmanlı’nın son zamanlarında ekonomik açıdan bitmesine sebep olan bir antlaşma yapılmıştı.Antlaşmanın adı Baltalimanı Antlaşmasıdır. Bu antlaşma, devrin padişahına bir çeşit baskılarla imzalatılmıştı. Bu antlaşmanın sonucunda Osmanlı İmparatorluğunu adeta yarı sömürge haline gelmişti. Koskoca dünya impartorluğu, İngiliz Derin Devletinin avcuna düşmüştü. Bu antlaşma, tek taraflı dayatmalar içeriyordu. Başta İngiltere olmak üzere Batılı ülkelere vergi ve imtiyazlar sağlamaktaydı. Devrin İngiltere Dışişleri Bakanı bunla ilgili olarak; “Şaheser bir antlaşma” diyor, diğer yandan da Klasik İngiliz sinsiliği ile “Osmanlı Devleti ticari ilişkilerinde, serbest ticareti, dünyadaki bütün devletler içinde en geniş biçimde uygulayan ülkedir" diyerek Osmanlıyı kandırmaktaydı.

2) Osmanlı’nın son zamanlarında adeta toprak kapma savaşları yaşanmıştı. Rus Çarı Nikola, İngiliz elçisi Hamilton Seymour’a imparatorluğu beraber paylaşalım teklifini sunmuştu. Girit adası ve Mısır’ı da Ruslar almak istiyordu. Bu yüzden İngiliz Derin Devleti elini çabuk tuttu. Ve Mısır’da kendi ajanları olan Miralay Ahmet İrabi isyanlar ve ayaklanmalar çıkardı. İskenderiye’de evleri yakıp insanları katlettiler. Hatta İngiliz vatandaşlarını da öldürdüler. Bunu yapmalarının çok ama çok sinsi bir sebebi vardı. O da, kendi halkını sözde kurtarma bahanesiyle İskenderiye’yi işgal etmekti. Fransa ile bereber nitekim birer gemilik filo gönderip önce İskenderiye’yi sonra da Mısır’ı Osmanlı’nın elinden aldılar. İngiliz Derin Devleti’nin tarih içerisinde hatta günümüzde de bu ve buna benzeyen çok fazla sayıda gizli ve sinsi tuzakları, oyunları vardı. Bunlar hala daha da devam etmektedir.

3) Osmanlı İmparatorluğunun manevi olarak yıkılması için de gene İngiliz Derin Devleti, halkın Allah inancını kısmen ya da tamamen aldı. Bunu da, Darwinin sözde Evrim teorisi ile yaptı. Bütün Osmanlı’ya Allah’ın değil de hayatın tesadüfler sonucu evrimle oluştuğu bilgisi kitaplarla anlatıldı. Bütün Anadolu’ya bu hurafe bilgi dağıtıldı. Osmanlı İmparatorluğu bu propaganda çalışmalarının sonucunda artık hem maddeten hem de manen çökmüştü. Milyonlarca kilometrekarelik topraklar ve güçlü iman dolu halk gitmişti. Yerine biraz toprak, yakılmış yıkılmış evler, tecavüze uğramış kadınlar, yetim kalmış çocuklar, çok fazla şehit kalmıştı. Batı, Osmanlı için Hasta Adam diyordu. İngiliz Derin Devletinin karışmadığı, dokunmadığı,bulaşmadığı tek bir savaş ya da tuzak yoktur. Mutlaka her olayın içinde oldular.

 

Gene İngiliz Derin Devletinin tüm dünya üzerinde hakimiyet kurması için kullandığı diğer bir etken de; Medyadır. İnsanları Medya vasıtasıyla yanıltmak,bilgilerini değiştirmek çok daha kolay olmuştur. Bir toplumu kışkırtmak için günümüzde de en kolay yöntem Medyadır. Önceden de günümüzde de Medyaya direk veya dolaylı olarak hakimiyet kuran gene İngiliz Derin Devletidir. İlk olarak 1914 yılında İngiliz Dışişleri Bakanlığı Londra’da Wellington House Binasında “Savaş Propaganda Ofisini” kurdu. Bu ofis, gizli bir şekilde birçok kurumları ya direk ele geçirdi ya da yönlendiriyordu. Nitekim 1.Dünya Savaşının tek galibi İngilitere olmuştu. İngiltere’ye karşı olabilecek iki güç olan Osmanlı ve Almanya da savaştan mağlup ve bitik bir şekilde ayrılmıştı. İngiliz Derin Devleti, 1.Dünya Savaşını başından sonuna kadar kordineli bir şekilde başlattı ve bitirdi. Onlarca ülkede milyonlarca insan öldü, ekonomik olarak da hemen hemen her ülke bitmişti. Sefalet ve sağlık sorunları bütün Avrupa’yı sarmıştı. İngilizlerin bu Savaş Ofisiyle ilgili olarak, gene aynı ülkenin Başbakanı Lloyd George, 19 Eylül 1916’da şunları söylemişti;  “Kamuoyu işin yarısını bilmiyor. Sadece zaferleri okuyorlar,savaşın neye mal olduğu halktan gizleniyor.” Yarısını diyerek esasında cömert davranmıştı. Halk, neredeyse hiçbir şey bilmiyordu. İngiltere’nin kendi Başbakanı dahi bu derin yapılanmaya karşı çaresizdi. Görüldüğü üzere Derin Devletler ülkeler üstü bambaşka bir yol çizerler. Yolları, tuzaklarla, sinsiliklerle,savaşlarla, hainliklerle yani her türlü iğrenç pis işin tezgahlandığı yollardır. Derin Devletlerin en büyüğü ve en gizlisi de İngiliz Derin Devletidir. Daha günümüzde yeni yeni siyasiler ve gazeteciler bu yapıyı dile getirmeye başladı. Yakın zamana kadar bu yapılanma hakkında kimsenin bilgisi yoktu. Dünyanın başına bela olan bu kahpe yapılanmanın bitirilmesi, deşifre edilmesi ve tavsiye edilmesi, herkesin üzerindeki önemli bir sorumluluktur.

         Şu anda ülkemize içerden ve dışarıdan çeşitli saldırılar yapılmakta. Allah’ın izniyle bunların hiçbiri sonuç vermemekte ve vermeyecektir de inşaAllah. Fetö’sü, pkk’sı, pyd’si İşid’i vs bunların hepsi tek bir yerden emir alan piyon hareketlerdir. Bunları yöneten İngiliz Derin Devletidir. Nitekim baktığımızda bu yapılanmaların bağlantılarında hep İngiliz ajanlarının direk veya gizli müdaheleleri çıkmakta. Konuyu daha iyi anlamak için küçük bir örnek verirsek bu yapılanma, kafamızda daha iyi oturacaktır. İngiltere, dünya üzerinde sömürmediği, saldırmadığı,işgal etmediği veya dolaylı olarak müdahele etmediği ülke neredeyse kalmadı. Dünyanın tamamına musallat olmuş kenedir İngilitere. İngiltere derken, gerçekte arka planda saklı olan zalim, sinsi ve kahpelik dolu İngiliz Derin Devletidir. İkisini çok iyi ayırt edelim. İngiliz halkına bizim hiçbir şekilde düşmanlığımız veya garezimiz olmaz. Bu konu araştırdıkça uzayan ve derinleşen gerçeklerle dolu. Sizleri şimdilik fazla sıkmadan sözlerimi bitirmek istiyorum.  Batılın bitişine çok az kaldı…Hak geldi çünkü…

İsra Suresi, 81. ayet:De ki: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur."

 

Sevgi ve Saygılarımla

Hüseyin Uçkun
Bu yazı 986 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 9 Haziran 2017 BİLİM EVRİMİ REDDEDER
  • 11 Mayıs 2017 DÜNYANIN BAŞINDAKİ BELALAR; DERİN DEVLETLER
  • 4 Nisan 2017 ÜLKEMİZ BÜYÜK TEHDİT ALTINDA !!!
  • 3 Mart 2017 MÜNAFIKLAR ŞU ANDA DA VAR
  • 29 Ocak 2017 TRUMP HAKKINDA ÖNEMLİ DETAYLAR
  • 2 Ocak 2017 MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR
  • 29 Kasım 2016 ALLAHIN CENNETTE HAZIRLADIĞI NİMETLER
  • 26 Ekim 2016 İSLAM ALEMİNİN ÜZERİNDEKİ KENE; MÜNAFIKLAR
  • 22 Eylül 2016 EĞİTİM SİSTEMİMİZDEKİ YANLIŞ BİLİMSEL MÜFREDAT
  • 21 Ağustos 2016 KİM BU ÜST AKIL ?
  • 20 Temmuz 2016 GÜZEL AHLAKLI OLMAK ZEVKLİDİR
  • 14 Haziran 2016 EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ; SEVGİ
  • 22 Mayıs 2016 İSLAMA SOKULMAK İSTENEN CİNSİ SAPIKLIK TEHLİKESİ
  • 21 Nisan 2016 PKK PİSLİKTİR KÜRT NURDUR
  • 20 Mart 2016 TÜRKİYENİN GELECEĞİ NASIL ?
  • 20 Şubat 2016 KOMÜNİST PKK/PYDDEN NASIL KURTULURUZ ? (BİLİMSEL CEVAP)
  • 23 Ocak 2016 İNGİLİZ DERİN DEVLETİ
  • 24 Aralık 2015 EN GÜÇLÜ SİLAHTIR SEVGİ
  • 17 Kasım 2015 İSLAM DENİLİNCE AKLA SEVGİ GELMELİ
  • 20 Ekim 2015 TOPLUMUMUZDAKİ BİR HASTALIK : GIYBET

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,292 µs