En Sıcak Konular

Hüseyin Uçkun

Sevgi Köşesi
Hüseyin Uçkun
3 Mart 2017

MÜNAFIKLAR ŞU ANDA DA VAR 

 

    İnsanların büyük kısmı hatta tamamına yakını münafıkların peygamberimiz sav zamanında yaşamış 3-5 kişiden ibaret olduğunu, peygamberimiz sav’in vefatıyla birlikte münafıklık konusunun kapandığını düşünmektedir. Halbuki Kuran’a baktığımızda Allah’ın sünneti gereği her devirde Müslümanlar ile küfrün mücadele ettiğini, münafıkların da genellikle Müslümanların arasına sızarak hainlik ve kahpelik yaptıklarını görüyoruz. İmtihan bitmediğine göre o zaman münafıklar şu an içimizdeler. Pekala münafıkları nasıl tanıyabiliriz ? Münafıkları Allah bizlere çeşitli ipuçları vererek tanıtmaktadır. Yalnız şu konuyu açıklamadan detaylara girmeyelim; Bir kişi de, münafıklarda bulunan özellik veya özellikler olması o kişinin münafık olarak damgalanacağı anlamına gelmez. Bu önemlidir.

 

     Bizler sadece Allah’ın münafıklarda olan özelliklerini üzerimizde olmaması için gayret ederiz. İlgili ayetleri okuduğumuzda kendimizi düzeltmek için okur ve uygularız. Yoksa, amacımız münafıkları teşhis edip ortaya çıkarmak değildir. Elbette şu da vardır ki, münafıklarla ilgili ayetleri okuduğumuzda münafık olan kişi kendisini hemen tanır. Allah, onun yalancı ve sahtekar bir karakterde olduğunu söyler. Ama münafık asla kendisini deşifre etmez ve etmemeye çok fazla gayret eder. Hayatı hep bu şekilde kahpelik, sinsilik ve kalleşlik ile geçer. Münafık, şeytanın dünyadaki tecellisidir. İns şeytandır münafık. İnsan gibi davranır konuşur yer içer ama şeytandır bir yönüyle. Şimdi münafıklarla ilgili ayetlere değinelim;

 

-"Öldürün Yusuf'u veya onu bir yere atıp-bırakın ki babanızın yüzü yalnızca size (dönük) kalsın. Ondan sonra da salih bir topluluk olursunuz." (Yusuf Suresi, 9)

Bu ayette münafıkların hiç tereddüt etmeden bir cana kıyabilecek kadar aşağılık ve karaktersiz olabileceklerini görüyoruz. Ayrıca tuzak kurma bakımından da müthiş sinsidir münafık. Sürekli kafasında delice bir şekilde tuzaklar ve hesaplar yapar. Normal bir ruh hali yoktur münafığın. İnsan gibi değildir. Bambaşka, özel bir ayratılışla yaratılmıştır.

 

-"Allah adına, hayret" dediler. "Sen hala geçmişteki yanlışlığındasın." (Yusuf Suresi, 95)

Münafık yalan konuşurken de sürekli Allah’ın adını o pis ağzına alır. Sürekli yemin eder. Kendisinin sahtekar ve düzenbaz olduğunu bildiği için, insanların ona inanmayacağını düşünür bilinçaltında. Bu yüzden de delice bir mantık bozukluğundadır. Bu yüzden de sürekli Allah’ın adını ağzına alarak Müslümanları kendince kandıracağını düşünür.

 

-“Kavminden, ileri gelen inkarcılar: "Biz seni yalnızca bizim gibi bir beşerden başkası görmüyoruz; sana, sığ görüşlü olan en aşağılıklarımızdan başkasının uyduğunu görmüyoruz ve sizin bize bir üstünlüğünüzü de görmüyoruz. Aksine, biz sizi yalancılar sanıyoruz" dedi.“ (Hud Suresi, 27)

Münafıklarda hep bir üstünlük iddaası vardır. Sürekli tepeden bakarlar Müslümanlara. Kendileri adi ve yalancı olmalarına karşı pervasızca ve hiç utanmadan tertemiz Müslümanlara dil uzatırlar. Onlara yalancı der, alay ederler. Suratlarında hiçbir hareket olmaz. Adeta, sinirleri alınmış ya da ruhları yok gibidir. Adeta ölü birer zombi gibidir bakışları. Arsız ve hayasızdırlar iftira atarken. Kalpleri olmadığı için sadece dillerinden konuşurlar. Dili yılan dili gibidir münafıkların.

 

“(Oğlu) Dedi ki: "Ben bir dağa sığınacağım, o beni sudan korur." Dedi ki: "Bugün Allah'ın emrinden, esirgeyen olan (Allah)dan başka bir koruyucu yoktur." Ve ikisinin arasına dalga girdi, böylece o da boğulanlardan oldu.” (Hud Suresi, 43)

 

Münafıklar asla Allah’a güvenmez ve inanmazlar. Başlarına gelen her olayı kendilerinin bir şekilde yaptığına veya yapacağına inanırlar. Başına Allah tarafından bir hatırlatma  bir bela gelir. Ama o gene kendi aklını beğenir. Tevbe etmez. Enaniyetinden dolayı aklı kapanmıştır. Allah aklını almıştır. Büyüklenmesi ölümüne kadar devam eder.

 

Münafıklarla ilgili daha yüzlerce ayet vardır Kuran’da. Münafıkların ruh hallerini, yapabileceklerini kestirmemiz ve daha dikkatli olmamız için İslam aleminde en acil konu, münafıklığın incelenmesidir. Küfür ehli kendini gizlemez. Aşikar bir şekilde inkarını söyler. Münafık ise kamuflaj yapar. Kendini gizlemeye çalışır. Gerçekten de tespit edilmesi çok zordur. Kesin bir teşhis koymak da mümkün değildir. Bizim dikkat etmemiz gereken ise, münafıklarda bulunan bu yanlış tavırların farkında olmadan üzerimizde tezahür etmemesi için dikkatimizin açılmasıdır. Münafıklık konusu kıyamete kadar geçerli olacaktır. İslam alemini şu anda bulunduğu perişan haline getirenler münafıklardır. Münafıklar konusunun üzerine ne zaman gidilir ve ne zaman münafıklar deşifre edilmeye başlanır işte o zaman İslam alemi uyanışa geçecektir. Deccalin etkisi de dağılmaya başlayacaktır.

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Hüseyin Uçkun

 

 Bu yazı 984 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 9 Haziran 2017 BİLİM EVRİMİ REDDEDER
  • 11 Mayıs 2017 DÜNYANIN BAŞINDAKİ BELALAR; DERİN DEVLETLER
  • 4 Nisan 2017 ÜLKEMİZ BÜYÜK TEHDİT ALTINDA !!!
  • 3 Mart 2017 MÜNAFIKLAR ŞU ANDA DA VAR
  • 29 Ocak 2017 TRUMP HAKKINDA ÖNEMLİ DETAYLAR
  • 2 Ocak 2017 MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR
  • 29 Kasım 2016 ALLAHIN CENNETTE HAZIRLADIĞI NİMETLER
  • 26 Ekim 2016 İSLAM ALEMİNİN ÜZERİNDEKİ KENE; MÜNAFIKLAR
  • 22 Eylül 2016 EĞİTİM SİSTEMİMİZDEKİ YANLIŞ BİLİMSEL MÜFREDAT
  • 21 Ağustos 2016 KİM BU ÜST AKIL ?
  • 20 Temmuz 2016 GÜZEL AHLAKLI OLMAK ZEVKLİDİR
  • 14 Haziran 2016 EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ; SEVGİ
  • 22 Mayıs 2016 İSLAMA SOKULMAK İSTENEN CİNSİ SAPIKLIK TEHLİKESİ
  • 21 Nisan 2016 PKK PİSLİKTİR KÜRT NURDUR
  • 20 Mart 2016 TÜRKİYENİN GELECEĞİ NASIL ?
  • 20 Şubat 2016 KOMÜNİST PKK/PYDDEN NASIL KURTULURUZ ? (BİLİMSEL CEVAP)
  • 23 Ocak 2016 İNGİLİZ DERİN DEVLETİ
  • 24 Aralık 2015 EN GÜÇLÜ SİLAHTIR SEVGİ
  • 17 Kasım 2015 İSLAM DENİLİNCE AKLA SEVGİ GELMELİ
  • 20 Ekim 2015 TOPLUMUMUZDAKİ BİR HASTALIK : GIYBET

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,259 µs