En Sıcak Konular

Hüseyin Uçkun

Sevgi Köşesi
Hüseyin Uçkun
29 Ocak 2017

TRUMP HAKKINDA ÖNEMLİ DETAYLAR 


 

       Yeni ABD Başkanı Trump daha göreve gelmeden ülkesinde ve dünyada önemli çalkantılar oldu. Hatta bunlar şu anda da artarak devam ediyor.  Seçimle gelmiş bir Başkana neden halkın tepkisi olur diye düşünüyor insan. Gerçi bu konu hakkında çok fazla söylentiler çıktı. Bu toplanan insanların büyük kısmının evsiz ve fakir insan oldukları, bunlara da belli ücretler verildiği çeşitli kaynaklarda geçti. Bu iddaalar da hiçte boş değil doğrusu. Başını ünlü zengin iş adamları Soros ve Rockfeller’ın çektiği belli bir zümre, Trump’a karşı sürekli bir mücadele halinde olduğu biliniyor. Hillary Clinton’u destekleyenlerin seçimi kaybetmesi zaten büyük bir şok yaşatmıştı bunlara. Trump’ın Başkan olmasından sonra da hırslarını alamayıp çeşitli yollarla Trump’ı devirmek, etkisiz hale getirmek veya kontrol altına almaya çalıştıkları aşikar oldu. Çeşitli İngiliz yayın kuruluşlarının da aleyhte faaliyetleri sürekli devam ediyor. Trump’ta bu yüzden bu yayın kuruluşları ile arasına mesafe koymuş durumda. Sürekli yalan haberler ile halkı kışkırtmaya çalışıyor bunlar.

 

      Anlıyoruz ki Trump ile eski Başkan Obama arasında dağlar kadar fark var. O kadar fazla fark var ki ABD halkı bir zaman sonra Trump’ı seçmesinden dolayı büyük bir mutluluğa kavuşacak gibi gözüküyor. Eski Başkan Obama’nın eşcinselliğin yayılması için yaptığı gizli veya açık faaliyetleri Trump ortadan kaldıracağa benziyor. Bunda, Trump’ın dindar kişiliği ve İncil’e olan bağlılığı öne çıkıyor. Göreve geldiği ilk günlerde Beyaz Saray’ın sitesindeki eşcinsellikle ilgili faaliyetleri kapatmıştı. Eşcinseller ve İngiliz Derin Devletinin yoğun baskısı bu olaydan sonra artarak devam etti. Ypg ve Suriye konusunda da Obama’dan çok farklı bir çalışma yürüteceği görülüyor. Biraz sabır ve zaman verilmeli Trump’a. Sn Trump’a yapılan baskılar ile Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan’a yapılan baskıların birçok ortak noktası var. Bu yönüyle Sn Erdoğan’a benzerlikleri çok fazla Trump’ın. Türk halkı olarak nasıl Cumhurbaşkanımızı kanun dışı baskılardan koruyor isek Trump’ı da aynı şekilde korumalı ve yanında olmalıyız. Seçimle gelmiş bir insanın kanunsuz yollarla gitmesi vicdanımıza uygun değildir. Ayrıca ABD’nin daha dindar olması gerektiğini söylemesi çok çok hayati öneme sahip bir sözdü. ABD, Obama dönemiyle beraber dinden uzaklaşıp, ateist ve Marksist bir çizgiye doğru çekiliyordu. Obama’nın ideolojisi Marksizmdi.  ABD halkı onun döneminde daha fakir ve daha mutsuz oldu. Allah’tan uzak kalındığında bereketsizlik, mutsuzluk ve belalar eksik olmuyor. ABD halkı dine yaklaşıp bu sapkın ideolojilerden kopup uzaklaştığında Allah’ın izniyle daha mutlu daha huzurlu daha zengin bir ülke olacaktır.

 

            Obama döneminde Türkiye ile ABD ilişkileri neredeyse kopma noktasına gelmişti. Bu durumda hızla değişecek gibi gözüküyor. Trump’ın açıklamaları ve Sn Erdoğan’ın umut dolu konuşmalarından bunu anlayabiliyoruz. Türkiye, İran,Rusya ve ABD ile artık yeni bir döneme giriyor. Bu yakınlaşma hatta ilerde birleşme, tüm dünya içinde hayırlı olacaktır. Dünyayı kontrol altında tutan bazı şer güçleri, Türkiye, İran,Rusya ve ABD’ye karşı hem psikolojik hem de münafıkane bir saldırı gayretinde olduğunu görüyoruz. Bunu Sn Putin’de Sn Erdoğan’da ve Sn Trump’da anladı. Artık dünya yeni bir düzene doğru gidiyor. Bu düzen, savaşların yerini demokrasinin, barışın ve sevginin aldığı bir düzen.

 

         İnsanların daha refah içinde yaşayacağı yıllara doğru hızla gidiyoruz. Bu dört lider tüm dünyayı değiştirecek Allah’ın izniyle.  Sn Trump’ın güçlü bir Allah inancında olduğunu anlamak zor değil.     Daha geçen gün, Kuran’dan ayetler okutması ve dikkatle dinletmesi de dikkat çeken önemli bir konuydu. Trump’ı dikkatle takip ettiğimizde belli bir yapıya karşı mücadelesi olduğunu göreceğiz. Daha önceki Başkanlardan Reagan’da bu yapıyı fark etmiş, bunlarla mücadele etmek istemişti. Ama suikaste uğramıştı. Aynı şeyi, İngiliz Derin Devleti Trump’a da yapmak istiyor. Bunu, Trump’ın etrafındaki koruma düzeninden ve açıklamalarından anlayabiliyoruz. Biz Türk halkı olarak seçimle gelmiş bir insanın zorla görevinden alınmasını istemiyoruz. Biz demokrasiden yanayız. Türk halkı nasıl zengin müreffeh bir ülke olma gayretindeyse aynı şekilde ABD halkı da Rus halkı da İran halkı da ve tüm dünya halkları da müreffeh, mutlu ve huzurlu olmalı. Bizim gayemiz budur zaten. Tüm insanların mutlu olması için çalışmak. Hem İslam aleminin hem dünya halklarının Deccaliyetin baskısından kurtulması çok çok önemlidir. Dünyanın geleceği bu önümüzdeki yıllarda bambaşka bir hale dönüşecek. Buna inancımız kesin. Nefretin kanın şiddetin baskının zulmün bencil egoizmin yerini sevgi kardeşlik barış dostluk huzur güven neşe şefkat ve merhamet alacak. Hem bunu kim istemez ki ?   

“Kim Allah'tan korkup-sakınırsa, (Allah) ona bir çıkış yolu gösterir; “ (Talak Suresi, 2)

 

 

Sevgi ve Saygılarımla

Hüseyin Uçkun

 Bu yazı 1,042 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 9 Haziran 2017 BİLİM EVRİMİ REDDEDER
  • 11 Mayıs 2017 DÜNYANIN BAŞINDAKİ BELALAR; DERİN DEVLETLER
  • 4 Nisan 2017 ÜLKEMİZ BÜYÜK TEHDİT ALTINDA !!!
  • 3 Mart 2017 MÜNAFIKLAR ŞU ANDA DA VAR
  • 29 Ocak 2017 TRUMP HAKKINDA ÖNEMLİ DETAYLAR
  • 2 Ocak 2017 MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR
  • 29 Kasım 2016 ALLAHIN CENNETTE HAZIRLADIĞI NİMETLER
  • 26 Ekim 2016 İSLAM ALEMİNİN ÜZERİNDEKİ KENE; MÜNAFIKLAR
  • 22 Eylül 2016 EĞİTİM SİSTEMİMİZDEKİ YANLIŞ BİLİMSEL MÜFREDAT
  • 21 Ağustos 2016 KİM BU ÜST AKIL ?
  • 20 Temmuz 2016 GÜZEL AHLAKLI OLMAK ZEVKLİDİR
  • 14 Haziran 2016 EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ; SEVGİ
  • 22 Mayıs 2016 İSLAMA SOKULMAK İSTENEN CİNSİ SAPIKLIK TEHLİKESİ
  • 21 Nisan 2016 PKK PİSLİKTİR KÜRT NURDUR
  • 20 Mart 2016 TÜRKİYENİN GELECEĞİ NASIL ?
  • 20 Şubat 2016 KOMÜNİST PKK/PYDDEN NASIL KURTULURUZ ? (BİLİMSEL CEVAP)
  • 23 Ocak 2016 İNGİLİZ DERİN DEVLETİ
  • 24 Aralık 2015 EN GÜÇLÜ SİLAHTIR SEVGİ
  • 17 Kasım 2015 İSLAM DENİLİNCE AKLA SEVGİ GELMELİ
  • 20 Ekim 2015 TOPLUMUMUZDAKİ BİR HASTALIK : GIYBET

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,029 µs