En Sıcak Konular

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak

12 Mayıs 2022 17:57 tsi
 CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak Yargıtay, Kaftancıoğlu hakkında 4 yıl 11 aylık cezanın onanması yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına karar verdi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI AYLİN NAZLIAKA’DAN KADIN ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRI:

"HUKUKSUZLUĞU TANIMIYORUZ"


Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak getirdi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadın örgütlerine çağrı yaparak herkesi İstanbul İl Başkanlığı önüne davet etti.
Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü. Yargıtay, Kaftancıoğlu hakkında 4 yıl 11 aylık cezanın yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına karar verdi.
Kararın hukuksuz olduğunun ve tek adam rejiminin siyasi talimatı doğrultusunda alındığının altını çizen Nazlıaka, kadın örgütlerinin harekete geçtiğini duyurdu. Yazılı açıklama yayımlayan Nazlıaka, ilk olarak CHP Kadın Kolları MYK üyelerine çağrı yaparak İstanbul İl Başkanlığı önüne gitme talimatı verdi.  
Nazlıaka, “Bir ülkede adalet yoksa halk zalimlerin elinde tutsak olur. Yargıtay, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı ve siyasi yasak getirdi.  
Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Ne zulümden ne zalimlerden ne de zalimlerin adaletsiz hukukundan korkarız. Bu hak hukuk tanımayan kararlar halkın vicdanında çoktan yargılandı. Halkımız ilk seçimlerde iktidarı sandığa gömecek ve işte o gün ülkemize eşitlik ve adalet gelecek” dedi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerine olan talimatının ardından, Kadın Kolları da harekete geçti, Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri de İstanbul’a hareket etti. 
Nazlıaka, bu hukuksuz uygulamaya geçit vermeyeceklerine vurgu yaparak, “Bu ülkede hak, hukuk, adalet tecelli edene kadar mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Biz “Kadınların örgütlü gücünden ve cesaretinden korkuyorlar! Korksunlar! Kadınlar 1’den büyüktür” diye haykırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kaydetti.
Kadın örgütlerine çağrı yapan Nazlıaka, tüm kadınları "bu hukuksuzluğa karşı tek ses olmaya" davet etti.


Bu haber 15 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,684 µs