En Sıcak Konular

Altın toparlanma çabasında

12 Mayıs 2022 11:23 tsi
Altın toparlanma çabasında Altın dünkü seansı da artıda kapatırken, iki negatif seansın ardından yeşile dönmeyi başarmış oldu.

 Altın toparlanma çabasında

Altın dünkü seansı da artıda kapatırken, iki negatif seansın ardından yeşile dönmeyi başarmış oldu. 1838 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu toparlanma gayesiyle hareket ederken asıl fiyatlamasını ABD’de açıklanan enflasyon verisi sonrası yaşadı. ABD’de aylık bazda beklenen yüzde 0,2 artışa karşın, yüzde 0,3 artış göstererek yıllık bazda yüzde 8,3 ulaşmış oldu. Enflasyonda gerileme yaşanmış olsa da beklenenden yavaş olması dolayısıyla FED’in hızlı adımları atacak olması piyasaları tedirgin etti ve hisse senedi önderliğinde birçok riskli varlığa satış geldi. Altın ise böylesi bir günde, seansı artıda kapatmayı başarırken 1852 dolar/ons seviyesinden günü tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,7 kazanç yazmış oldu.

Gümüş de altınla benzer şekilde günü artıda kapatmayı başarırken, dört günün ardından yeşile dönmüş oldu. 21,27 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 21,56 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,4 kazanç yazmış oldu.

Platin ise günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olurken, 1000 dolar/onsun üzerine dönme çabasını sürdürmüş oldu.945 dolar/ons seviyesinden güne başlayan platin,985 dolar/onstan seansı tamamlayarak, yüzde 4,2 kazançla günü tamamladı. 

Paladyum ise diğer kıymetlilerin aksine kırmızıda bir günü bırakan bir kıymetli maden oldu. Paladyum 2043 dolar/ons seviyesinden güne başladıktan sonra,2006 dolar/ons seviyesinden seansı tamamlarken önceki kıyasla hanesine yüzde 1,8 kayıp yaşamış oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünya fiyatlarının üzerinde 20 dolar/onsla işlemlerin gerçekleşmeye devam ederken, hacim açısından ortalama sayılacak bir gün yaşandı. Toplamda 1.234 kg altın, 880 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber AjansıBu haber 304 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,880 µs