En Sıcak Konular

''GEBELİĞE DAİR HER ŞEY'' RAFLARDA YERİNİ ALDI

10 Mayıs 2021 23:56 tsi
''GEBELİĞE DAİR HER ŞEY'' RAFLARDA YERİNİ ALDI Hamilelik ile aileye yeni bir ferdin katılması sürecindeki hazırlıklar yaşamın en heyecanlı ve titizlikle takip edilen süreçleridir.

    Gebeliğe hazırlık, 40 haftalık gebelik süreci, doğum sonrası anne ve bebeğin bakımı konularında başucu niteliğinde hazırlanan “Gebeliğe Dair Her Şey” kitabı Operatör Doktor Esra Çabuk Cömert tarafından kaleme alındı ve Ceres Yayınlarından çıkarak okuyucu ile buluştu. 

   Hamilelik ile aileye yeni bir ferdin katılması sürecindeki hazırlıklar yaşamın en heyecanlı ve titizlikle takip edilen süreçleridir. Gebeliğe Dair Her Şey kitabında aile ve bebeğin birlikte çıktıkları bu yolda onları neler beklediği her yönüyle ele alınıyor. Bebeğin gelişimine, anne vücudunda ve psikolojisinde olan değişimlere, hamilelikte yaşanabilecek risklere hafta hafta yer verilen bu kitapta Yazar Op. Dr. Esra Çabuk Cömert anne bebek sağlığını korumayı hedefleyerek bu en özel yolculukta ailelere eşlik ediyor.

   Kitabın oluşum aşamasında kendisi de gebelik sürecinde olan Yazar, annelerin ihtiyaçlarını bizzat analiz ederek, akıllardaki soru işaretlerine karşı rehber niteliğinde bir kitap hazırladı. Yazar bu kitabında gebeliğe, bebeğin gelişimine ve doğum sonrası lohusalık dönemine dair bilgi vermenin dışında annelere haftalık sağlıklı tarifler veriyor ve hamilelikte yapılabilecek egzersizler hakkında yol gösteriyor. Bu kitapla Yazar toplumda yaygın olarak bilinen ve gerçeklik değeri olmayan hamilelik inançlarına karşı da anne adaylarını uyarıyor. 

   Yazar, son dönem teknolojik çalışmalarla entegre olarak bu kitabında okuyucuları, kendi mobil aplikasyonu ve rehber bilgiler verdiği Youtube kanalına atıfta bulunarak etkileşimde olmaya davet ediyor. Çeşitli QR kodları, öne çıkan #dahaiyihamilelik başlığı altında birleştirdiği kısa, anlaşılır bilgilerle hem sosyal medya kanallarında hem de diğer platformlarda okuyucu ile buluşarak karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyor. Gebeliğe Dair Her Şey kitabı geleneksel kitap formatından çıkıyor ve en çok sağlık alanında ihtiyaç duyulan yazar-okuyucu iletişimi alanında öncü bir rol üstleniyor.Bu haber 1,021 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,429 µs