En Sıcak Konular

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ'NDEN ONLİNE AYT VE TYT DENEME SINAVI

4 Mayıs 2021 00:31 tsi
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ'NDEN ONLİNE AYT VE TYT DENEME SINAVI Altınbaş Üniversitesi, eğitim imkanlarının zorunlu olarak kısıtlandığı pandemi döneminde ortaöğretimde kesintisiz ve verimli bir eğitim sürecini desteklemek adına online deneme sınavları programı başlattı.

 Altınbaş Üniversitesinden Türkiye Genelinden ücretsiz Online AYT ve TYT Deneme Sınavı 

Türkiye genelinden katılıma açık, 5 ayrı AYT ve TYT deneme sınavı yapılacak 

Altınbaş Üniversitesi’nden ortaöğretime online deneme sınavı desteği

Altınbaş Üniversitesi, eğitim imkanlarının zorunlu olarak kısıtlandığı pandemi döneminde ortaöğretimde kesintisiz ve verimli bir eğitim sürecini desteklemek adına online deneme sınavları programı başlattı. Üniversite’nin kurumsal sosyal sorumluluk bağlamında projelendirerek hayata geçirdiği çalışmada, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile lise mezunlarının katılımına açık 5 ayrı TYT ve AYT deneme sınavı yapılacak.

100 bin öğrencinin katılımı bekleniyor
Adayların sınav motivasyonlarını daha da yükselterek hedef ve hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlayan deneme sınavlarında adaylara yöneltilecek sorular da Altınbaş Üniversitesi Yayınları bünyesinde uzman eğitmenler tarafından özel bir çalışmayla hazırlandı.
Test içerikleri ve soru yapılarıyla gerçek sınav koşullarına göre hazırlanan online deneme sınavlarında öğrencilerin her bir sınava 1 kez girme hakları olacak ve soruları gerçek sınav süresinde çözmeleri istenecek. Katıldıkları her sınavda Türkiye sıralamalarını görebilecek olan öğrencilere aynı zamanda aldıkları sonuçlara göre oluşturulan ‘sınav karnesi’ de verilecek. Sınav karneleriyle güçlü ve zayıf yönlerini görecek olan adaylar, yetersiz kaldıkları konulara ağırlık vererek sınavlara daha verimli bir süreçte hazırlanma imkânı elde edecekler.
Milli Eğitim Bakanlığının desteklediği 1000 Okul projesi kapsamında pandemi kısıtlamaları sonrası fiziki olarak da uygulanması için görüşmelerin sürdüğü deneme sınavlarına, ülke genelinden 100 binin üzerinde katılım bekleniyor.

Dereceye giren öğrenciler ödül de kazanacak
Pandemi döneminde yaşanabilecek olası eğitsel kayıpların önüne geçmeyi ve adayların sınava daha verimli hazırlanmalarında profesyonel bir katkı sunmayı amaçlayan online deneme sınavları; 3 Mayıs -14 Mayıs, 15 Mayıs-21 Mayıs, 22 Mayıs-28 Mayıs, 29 Mayıs-4 Haziran ve 11 Haziran-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 5 farklı oturumla gerçekleştirilecek.

Her denemede ilk üçe giren öğrencilere hediye çeki ve tüm deneme sınavlarına girerek ilk üçte yer almayı başaran öğrencilere İphone 12, Apple Tablet ve Airpods kulaklık hediyelerinin verileceği sınavlara,  ilgilenen öğrenciler Türkiye genelinden ücretsiz olarak katılabilecekler.

Online deneme sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler, https://altinbasyks.com/ adresinden kayıtlarını yapabilecekler.Bu haber 932 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,681 µs