En Sıcak Konular

IRAK TÜRKMEN BİRLİĞİ VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

22 Mart 2021 20:54 tsi
IRAK TÜRKMEN BİRLİĞİ VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurul ToplantısıMuratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri'nde (ASSİM) yapıldı.

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Avrupa'nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesi olan Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri'nde (ASSİM)  yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu açılış konuşmasını yaptıktan sonra, verilen önergeyle divan heyetine Hikmet Kenan Yozgatlı, Melahat Yücetürk ve Oral Saatçi oy birliğiyle seçildi. Toplantı, aziz şehitlerimizin adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından milli marşın okunmasıyla başladı. Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Faaliyet ve denetim raporları okundu. Her iki raporun üzerinde yapılan görüşmelerden sonra raporlar oybirliği ile onaylandı. Yeni dönem yönetim ve denetleme kurulu seçimlerine geçildi.

Dr. Kürşat Çavuşoğlu, “Antalya’da bir markayız, herkes bizi hürmetle takdir ediyor. Bu başarıda herkesin payı var, hepinize teşekkür ederim. Yabancı ülke dernek temsilcileri bizimle işbirliği yapmak ve çalışmak istiyor, çünkü  bu sahada 21 yılda herkesle iyi ilişkiler kurduk. Devlet kurum ve kuruluşları ve belediyeler ile iyi bir iletişim içindeyiz. 3 milyon Irak Türkünün yaşadıkları sıkıntı, haksızlık ve zorlukları Türkiye ve yabancı ülkelere anlatıyoruz. Antalya’da 100 üstünde ülke insanı yaşıyor, burası uluslararası bir arena. Yabancı ülkelerle de dostluğumuz var. Antalya’da Irak Türklerinin sesiyiz” dedi.

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Toplantısında, Dr. Kürşat Çavuşoğlu Yönetim Kurulu Başkanlığına, Mustafa Avcı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına, Kazım Esved Kerküklü Genel Sekreterliğe, Oral Avcı Muhasip Üyeliğe ve Tülin Çavuşoğlu Aktif Üyeliğe seçildi. (HABER - Özlem Gültekin)


Bu haber 464 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,491 µs