En Sıcak Konular

''SALGIN EKONOMİK KRİZİ DERİNLEŞTİRDİ''

2 Nisan 2020 21:22 tsi
''SALGIN EKONOMİK KRİZİ DERİNLEŞTİRDİ'' CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, Denizli’de ve tüm Türkiye’de Korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve işsizlik ödeneğine başvuran kişi sayısı için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bilgi edinme başvurusunda bulundu.

GÜLİZAR BİÇER KARACA; KORONA SALGINI SONRASI İŞSİZLİK ÖDENEĞİNDEN KAÇ KİŞİ YARARLANMAYA BAŞLADI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de ve tüm Türkiye’de Korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve işsizlik ödeneğine başvuran kişi sayısı için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bilgi edinme başvurusunda bulundu.

SALGIN EKONOMİK KRİZİ DERİNLEŞTİRDİ.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Çin’den tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını ile ilgili olarak başta Denizli olmak üzere tüm Türkiye’de vatandaşlarımızın ciddi ekonomik zorlukla karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Gülizar Biçer Karaca ‘Korona salgını öncesinde vatandaşlarımız işsizlik ve ekonomik krizle mücadele etmeye çalışıyordu. Korona virüsü ülkemizde görülmeye başlandığından beri AKP iktidarı vatandaşlarımızı daha derin bir ekonomik yük ile karşı karşıya bıraktı.’ dedi.  

DEVLET, HİÇBİR VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEMELİ.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, ‘Korona salgını ile mücadelenin başladığı 15 Mart 2020 tarihinden beri işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısı açıklanmıyor. Kaç kişi işsizlik ödeneğine başvurdu? Başvuranların kaçı işsizlik ödeneğinden yararlanmaya başladı? Bunlar cevap verilmesi gereken ciddi sorulardır. Bakanlık bu sayıyı kamuoyu ile paylaşmalı ve bu süreçte işsiz kalan vatandaşlarımız için acil önlemler almalı.’ dedi. Vatandaşların ‘Koronadan ölmezsek açlıktan öleceğiz’ diye isyan ettiğini dile getiren Gülizar Biçer Karaca ‘Devlet, sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmeli ve hiçbir vatandaşını mağdur etmemelidir.’ dedi.Bu haber 883 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,726 µs