En Sıcak Konular

DÜNYA LİDERLERİ NATO ZİRVESİ İÇİN LONDRA'DA

3 Aralık 2019 23:15 tsi
DÜNYA LİDERLERİ NATO ZİRVESİ İÇİN LONDRA'DA Kuzey Atlantik Paktı'nın (NATO) 70. yılında düzenlenen Londra Zirvesi İçin liderler Birleşik Krallık'ın başkentine bir araya geldiler.

 Dünya liderleri Nato Zirvesi için Londra'da

Londra, 3 Aralık (Hibya) - Kuzey Atlantik Paktı'nın (NATO) 70. yılında düzenlenen Londra Zirvesi İçin liderler Birleşik Krallık'ın başkentine geldiler. Nato Başkanı Jens Stoltenberg, Zirve öncesi yaptığı açıklamada, Rusya'nın Polonya veya Baltık ülkelerine yapılan saldırılara yanıt vermeye hazır olduğu konusunda uyardı.

Nato Zirvesi Çarşamba günü, Londra'da Watford yakınlarındaki Grove Otel'de yapılacak. Nato zirvesi için Londra'ya gelen ABD Başkanı Donald Trump'a karşı protesto gösterilerini Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Kuruluşu'nun (NHS) personeli başlattı. Doktorlar ve hemşireler, ABD başkanının Kraliçe ve diğer liderlerle yemek yiyeceği Buckingham Sarayı'na yürüyecek.

Galler Prensi ve Cornwall Düşesi resmen misafirlerini selamlarken, bir nişan almak üzere Orta Doğu'da bulunan Prens William ile Prens Andrew karşılama listesinde yer almadı.

Başkan Trump da dahil olmak üzere liderler, kısa bir ziyaretten sonra Boris Johnson’ın ziyaretten sonra ikinci bir resepsiyona ev sahipliği yapması beklenen Downing Street’e gidecek.

İki günlük zirveden önce, Buckingham Sarayı ve Downing Caddesi'ndeki resepsiyonların yanı sıra Londra'nın dışındaki bir golf sahasında bir çalışma oturumunu da içerecek olan Alman Marshall Fonu düşünce kuruluşu başkanı Karen Donfried, 29 NATO müttefiğinin bu toplantıya yaklaştığını söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dünyanın “NATO’nun beyin ölümüne tanık olduğunu” ve stratejik ve politik olarak Nato'nun bir sorun olduğunun kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Çok az kişi, Londra Zirvesi için, artan çatlakları bir araya getirerek birleştirecek ve durduracak bir toplantı öngörüyor. İttifak liderleri NATO’nun ortak amacını ve devam eden alaka düzeyini taşıyor. Aksi takdirde, Vladimir Putin Moskova’da 70’teki ittifakın kırılgan durumuna bir bardak yükseltir ”dedi. (Hibya Haber Ajansı)


Bu haber 178 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,641 µs