En Sıcak Konular

YENİ KİTAP: BANA BENİ BİLEN BİR BEN LAZIM

25 Şubat 2019 15:33 tsi
YENİ KİTAP: BANA BENİ BİLEN BİR BEN LAZIM Yazar Sakine Şimşek’in otobiyografik özellikli ilk kitabı, ‘’Bana Beni Bilen Bir Ben Lazım’’ Yazardan Direkt etiketiyle yayımlandı.

Yeni Kitap: Bana Beni Bilen Bir Ben Lazım

Yazar Sakine Şimşek’in otobiyografik özellikli ilk kitabı, ‘’Bana Beni Bilen Bir Ben Lazım’’ Yazardan Direkt etiketiyle yayımlandı. Bir kişisel gelişim kitabı olan eser, yazarın samimi üslubu ve akıcı Türkçesiyle, okurlar için ilham verici bir okuma yolculuğu yaşatıyor.

Kitap, yazarın kendi doğum hikayesiyle başlıyor. İki kızı olan babası aslında bir kızı daha olur diye eşinin hamileliğine karşı çıkıyor ancak annesi bir gece rüyasında kendini bir dergâhta görüyor. Yanına yaklaşan derviş diyor ki “Ben Hacı Bektaş Veli! Karnındaki bebeğin kız olacak! Ben, onun bacağına işaretimi koydum. Niyetini edip, buradan gidebilirsin kızım.” Böylesi sıra dışı bir doğum hikayesiyle, Sakine Şimşek, zorluklarla dolu hayatını bir başa çıkılacaklar deryası olarak yaşarken bir gün, yolu bir soruyla kesişiyor “Sen kimsin?” diyor bir arkadaşı ve yazarın bilmekle ilgili hikayesi de böylece başlıyor…

Spiritüel öğelerin çoklukla göze çarptığı kitapta yazar gündelik hayatında keşfettiği sırları okurlarla paylaşırken, mucizevi karşılaşmaların derinindeki bilgeliği de gözler önüne seriyor.

Kederin, ayrılığın, yenilginin, yalnızlığın ve çaresizliğin aslında birer aydınlanma rehberi olduğunu keşfeden yazar, hepimizin gündelik sorunlarına bu bakış açısıyla bakarak hem aslında görmemiz gerekeni anlatıyor hem de egonun çetin dalgalarından, bilincin sakin sularına geçişin püf noktalarını paylaşıyor.

Kişisel gelişim ve spiritüalite konularına ilgi duyanların aşina olduğu farkındalık kavramına, günlük yaşamın zorlayan eşikleri üzerinden bakmanın yollarını anlatan Bana Beni Bilen Bir Ben Lazım, içinde bol bol yer alan özdeyişlerle de sürükleyici bir okuma olanağı yaratıyor. Yazardan Direkt yayınevi tarafından yayımlanan kitabı www.heryerdekitap.com kitap sitesinden satın alabilirsiniz.Bu haber 357 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,729 µs