En Sıcak Konular

TÜRK KİMYA SEKTÖRÜ ULUSLARARASI PAZARLARDA SÖZ SAHİBİ OLACAK

8 Şubat 2016 23:43 tsi
TÜRK KİMYA SEKTÖRÜ ULUSLARARASI PAZARLARDA SÖZ SAHİBİ OLACAK Türk kimya devi MAY Group iştiraki Maykim, Avrupa Oleokimyasal Birliği (APAG) üyeliğine Türkiye'den ilk defa kabul edilen kuruluş oldu.

TÜRK KİMYA SEKTÖRÜ ULUSLARARASI PAZARLARDA SÖZ SAHİBİ OLACAK
 
Türk kimya devi MAY Group iştiraki Maykim, Avrupa Oleokimyasal Birliği (APAG) üyeliğine Türkiye'den ilk defa kabul edilen kuruluş oldu.
 
Sanayi, ticaret ve lojistik sektörlerinde yatırımları bulunan kuruluş Avrupa'da sadece 35 üyesi olan APAG Avrupa Oleokimyasal Birliği'ne kabul edilerek Türkiye'nin uluslararası kimya platformlarında söz sahibi olmasına katkı sağlayacak.
 
İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesislerinde faaliyet gösteren MAY Group'un Kurumsal İletişim Müdürü Emel Alomari, sektörel üyeliklerinin yanı sıra bitkisel yağ, kimyevi maddeler, yağlı tohumlar, tahıl ürünleri gibi ürünlerini dış pazarlardaki potansiyel müşterilerin beğenisine sunmak için uluslararası fuarlara sıklıkla katılım sağladıklarını belirtiyor.
 
Son olarak Dubai Coating Show, France Eurocoat, Almanya ECS ve  Dubai Gulfood fuarlarına katılarak ürünlerini tanıtma ve işbirlikleri geliştirme fırsatı bulduklarını ifade eden Emel Alomari, 2016'da düzenlenecek olan kimya sektörünün Avrasya'daki en büyük buluşması olan Turkchem/Chem Show Eurasia 2016 Fuarı'nda da yer alacaklarını ifade etti.
 
10-12 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9-10-11 ve 12. Salonlarda katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak olan Chem Show Eurasia Fuarı, kimya ile ilgili her şeyi tek çatı altında topluyor.
 
OLEOKİMYA'DA TÜRK KİMYA SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI TEMSİLCİSİ
 
MAY Group'un APAG üyeliğinin yanı sıra Bitkisel Yağ Sanayicileri  Derneği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği ve CEFIC-Avrupa Kimya Sanayi Konseyi üyeliklerinin olduğunun da altını çizen Alomari, yeni yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarına hız vererek Türkiye'yi uluslararası kimya platformlarında en iyi şekilde  temsil etmeyi hedeflediklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: "MAY Group olarak uluslararası standartlarda kurumsal yönetişim, toplumsal sorumluluk, çevreyi koruma prensipleri ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet vermekte, müşteri şikayet, yorum ve taleplerini titizlikle değerlendirerek, sürekli gelişim felsefesi ile süreçlerini iyileştiriyoruz."Bu haber 304 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,374 µs