En Sıcak Konular

YOK EDİLEMEYECEK ÇANAKKALE RUHU

19 Mart 2015 01:48 tsi
YOK EDİLEMEYECEK ÇANAKKALE RUHU Çanakkale ruhunu yok eden sahte İslamcı politika esnafının Çanakkale anmaları, salt oy tüccarlığından öte bir anlam ifade etmez.

Yok edilemeyecek olan Çanakkale ruhu

Çanakkale'nin 100. yıldönümünde bu büyük zaferi kutluyoruz ve o büyük hadiseyi anıyoruz. Bugün itibariyle Çanakkale'yi anmak demek, Çanakkale ruhunu bugüne taşımak ve sahip çıkmak demektir. Yoksa sadece tarihte olup bitmiş bir olayı hatırlamanın merak duygumuzu tatmin etmekten öte bir anlamı olmayacaktır.
Çanakkale ruhunu yok eden sahte İslamcı politika esnafının Çanakkale anmaları, salt oy tüccarlığından öte bir anlam ifade etmez.
İslam'ı olduğu gibi tarihî ve millî değerlerimizi de istismar edip itibarsızlaştıran sahte İslamcı siyaset esnafına sesleniyoruz:
İslam'ı her türlü kişisel menfaatlerinize, yolsuzluğunuza, hırsızlığınıza alet ederek Çanakkale ruhunu yok ettiniz. Zira Çanakkale, hiçbir şeye alet edilemeyen saf İslam imanıydı.
Milliyetçilik düşmanlığı, Türk düşmanlığı yaparak Çanakkale ruhunu yok ettiniz. Zira Çanakkale ruhu saf, temiz, karşılıksız, yüksek düzeyde Türk milliyetçiliği duygusuydu. Aslında bu görevi size emperyalist Batılı ağalarınız verdi. Çünkü onlar, Çanakkale'de kendileri için engel olan şeyin İslam imanı ve Türk milliyetçiliği kaynaklı Çanakkale ruhu olduğunu gördüler. Kendilerince Çanakkale ruhunu yok etmeyi, içimizden ayarladıkları sizin gibi ne idüğü belirsizlere havale ettiler.
Çanakkale ruhu, vatanı için milleti için, devleti için, dini için yapılabilecek en büyük fedakârlık olan şehadete gözünü kırpmadan gitmek, canını vermek, şehit olmaktı. Bencilliği, kişisel menfaat ve hazları, yeyip içip gezip tozmayı, haram helal demeden eğlenmeyi, günlük hatta anlık yaşamayı kutsallaştırarak bu ruhu yok ettiniz. "Vatan, millet, Sakarya" alaylı, küçümsemeli geviş getirmelerimizle bu ruhu yok ettiniz. 
Çanakkale ruhu, bir yedek subay savaşı ruhuydu. Yani asıl subayların tükendiği noktada Türk milletinin silah ve nöbet görevini hemen devralması ruhuydu. Paralı askerlik, sahte çürük çarık raporlarıyla beyni ve ruhu çürümüş kaçak asker ürettiniz. O uyduruk çürük asker kaçaklarınız da iri iri şirketleri yönetecek kadar sağlam ve güçlüydüler nedense. Askerliği zor ve kötü göstererek, vicdanî retçilik soytarılıklarıyla yedek subay savaşı ruhunu yok ettiniz.
Çanakkale ruhu, dönmeyi düşünmeden gül bahçesine girer gibi güle oynaya şehadete gitmekti. Bu ruhu köşe dönme hırsızlıklarıyla yok ettiniz.
Çanakkale ruhu, 276 kg'lık top mermisini ıh demeden namluya süren Seyit Onbaşı azmi, iradesi, cesareti, gücü ve kararlılığıydı. Bu ruh, yenilmemek, düşmana teslim olmamak, bağımsız kalmak için mutlaka bir çare vardır ruhuydu. Bu ruhu, "Amerika'ya, Avrupa Birliğine, Barzani'ye teslim olmaktan başka çaremiz mi var?" Zavallılığı ve teslimiyetçiliğiyle yok ettiniz.
Çanakkale ruhu, "Çanakkale geçilmez" iradesiyle emperyalist Haçlı Batının siyasi, ekonomik, kültürel ve askerî anlamda bizi boyunduruk altına alamazlar istiklalci ruhuydu. Şimdi gâvurdan emir ve talimat almadan kanun çıkarmayıp anayasa yapmayarak, yer altı ve yer üstü bütün zenginliklerimizi gâvura teslim ederek, Türk-İslam kültür ve medeniyetini yok edip yerine Batının batıl kültürünü hâkim kılarak Türk ordusunu itibarsızlaştırarak gâvurun Çanakkale'yi geçmesine izin verdiniz.
Çanakkale ruhu, "Asım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek / İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek." Mısralarında ifade edilen namusu çiğnetmeme davasıydı. Şimdi ne namus, ne ar, ne haya bırakarak bu ruhu yok ettiniz.
Çanakkale ruhu "Bir hilâl uğruna yâ Rab, ne güneşler batıyor!", "Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi..." ruhuydu. Yani teslise karşı tevhidi korumu ruhuydu. Şimdi teslisle işbirliği yaparak, diyaloğa girerek bu ruhu yok etiniz. Çanakkale ruhu saf, temiz, güçlü imanıyla hilalin temsilciliğinde İslam'ı korumak, bu vatan topraklarında sadece hilali hâkim kılmak davasıydı. Siz her yere kilise açarak, bütün televizyon kanallarından, gazete köşelerinden Haçlı kültürünü ve ruhunu yayarak, bütün bunları savunarak, tek kurtuluş çaremiz Avrupa Birliğidir diyerek, müslümana salyangoz satarak hilali koruma ruhunu tok ettiniz.
Yüzde yüz yerli, millî ve İslamî ruh taşıyan atalarımız gâvurun Çanakkale'yi savaşla geçmesine izin vermedi ama siz, bırakın Çanakkale'yi geçirmeyi, demokrasi ile gâvurun ülkemizi siyasi, ekonomik, kültürel her anlamda işgal etmesini sağladınız ve hatta yatak odalarımıza kadar soktunuz.
Haçlı Batının gizli ve çoğu zaman da açık müttefiki olan sahtekâr İslamcı siyaset esnafı ve Türk- Müslüman düşmanı olan kimliksiz liberal tayfa, sevinmeyiniz! Zira Çanakkale ruhu, İstiklalci, Turancı Türk gençliğinin ruhunda küllenmiş kor halinde duruyor. Bu ruh, bir gün parıl parıl parlayacak ve dirilecek.

Prof. Dr. Nurullah Çetin - YENİ MESAJ

 

Kaynak: YENİ MESAJ GAZETESİ http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,12013116/yok-edilemeyecek-olan-canakkale-ruhu/prof-dr-nurullah-cetin
Bu haber 531 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,928 µs