En Sıcak Konular

BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAMAMA!

13 Ağustos 2014 10:23 tsi
BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAMAMA! Bir iktidar için en büyük ayıplardan birisi herhalde direkte asılı duran “bayrağına sahip çıkamamak” olsa gerektir! Mevcut iktidar maalesef böylesine bir ayıpla anılmayı hak etmiş bulunmaktadır!

Bayrağına sahip çıkamama!

Bir iktidar için en büyük ayıplardan birisi herhalde direkte asılı duran “bayrağına sahip çıkamamak” olsa gerektir! Mevcut iktidar maalesef böylesine bir ayıpla anılmayı hak etmiş bulunmaktadır!
Densizin biri askeri birliğin içinde bulunan bayrağı indirmiş ve buna karşı hiçbir şey yapılamamıştır!
Sokakta alelade bir yerdeki bayrak indirilecek olsa belki mazur karşılanabilir ama askeri birlik içindeki bayrağın indirilmiş olması elbette affedilecek gibi değil!
Bu olay affedilebilecek gibi değil ama ondan daha beterlerine da tanık oluyoruz!
İktidar sözcüleri bayrak indiren densizin “iki ay Sonra” yakalanmış olmasına pek sevinmiş olmalılar ki “Bayrak indiren hainin yakalanması önemli bir gelişmedir” diye açıklamalar da bulunuyorlar!
İktidar sözcülerinin artık idrak etmek zorunda oldukları bir gerçek var! Bayrak indiren hainin yakalanmasından çok bayrağın indirilmemesini sağlamak ya da o hainin bayrağı direkten indirirken zararsız hale getirilmesi gerekirdi!
İki ay sonra yakalanmış olmasını “önemli bir gelişme” diye takdim etmekse olsa olsa “züğürt tesellisi” olur!
İktidar bugüne kadar bayrağına sahip çıkamama ayıbı yaşıyordu şimdi bir de iki ay sonra yakalanmış olmasını “önemli bir gelişme” olarak takdim etme ayıbını yaşayacaklar!
Belli ki hiçbir şeyin farkında değiller! Bayrak indirildikten sonra bu densizliği yapan kişinin “dağa kaçtığını” iddia etmemişler miydi?
“Nerede bu densiz, niye yakalamıyorsunuz” sorularına daha fazla muhatap olmamak için “dağa kaçtığını” söyleyip kendilerini rahatlatmaya çalıştılar ama görüldü ki hain dağa falan kaçmamış!
Elini kolunu sallaya sallaya aramızda gezip durmuş!
Şimdi “Bir askeri birliğin içindeki direkte asılı duran bayrağa sahip çıkamayanlar ülkenin öteki sorunlarına nasıl sahip çıkarlar?” sorusunu sormanın tam zamanı değil mi?
Hadi bayrağa sahip çıkamadılar bari densizin günler sonra yakalanmasını “Önemli bir gelişme” diye takdim etme basiretsizliğini göstermeselerdi!
İktidar sözcülerinin yaptıkları açıklamalara baktıkça rahmetli Erbakan hocanın bu arkadaşlarımız hakkında söylediklerini bir kez daha hatırlıyor ve “Ne kadar da isabetli konuşmuş” demekten kendimizi alamıyoruz!


Zeki Ceyhan - Milli Gazete

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Bayragina_sahip_cikamama/21011#.U-t0ZuN_sTEBu haber 446 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,139 µs