En Sıcak Konular

YALÇIN: ''BAŞBAKAN TEHCİRE 'SOYKIRIM' DEMEYE Mİ HAZIRLANIYOR?

24 Nisan 2014 23:10 tsi
YALÇIN: ''BAŞBAKAN TEHCİRE 'SOYKIRIM' DEMEYE Mİ HAZIRLANIYOR? MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Başbakanın,"bu yıl acılarınızı paylaşıyoruz, o günleri esefle ve acıyla karşılıyoruz" demesi fevkalade talihsiz ve tehlikeli bir açıklamadır.

"Başbakan tehcire 'soykırım' demeye mi hazırlanıyor?"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Başbakanın,"bu yıl acılarınızı paylaşıyoruz, o günleri esefle ve acıyla karşılıyoruz" demesi fevkalade talihsiz ve tehlikeli bir açıklamadır.
 
Diğer taraftan tarihi gerçekliği görmezden gelerek Tehciri gayriinsani görmesi tarih bilmezliktir" dedi. Başbakan Başbakan Erdoğan'ın "24 Nisan Açıklamasını" Twitter üzerinden eleştiren Yalçın şu ifadeledi kullandı:
 
"Dünya savaşında zarar gören diğer milletleri ve özelliklede Türkleri bir tarafa bırakıp sadece Ermenilerin hatırlanması talihsizliktir.
 
Sadece Ermeniler için duyulan acı ve söylenen bu sözler özür dileme anlamına gelir. Bu özür ise Ermeni taleplerine yönelik bir tavizdir.
Bir başka ifadeyle Başbakanın taziyelerini iletmesi "Hepimiz Ermeniyiz" deme hazırlığıdır. Türkiye Başbakanı bu sözleriyle 100 yıllık Türk dış politika ilkelerinden ve tezlerinden vazgeçildiğini ifade etmiştir.
 
Erdoğan bu çıkışıyla ülkeyi uçurumun kenarına getiren "PKK açılımının" yanı sıra bir de "Ermeni açılımını" başlatmaktadır.
Bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı "24 Nisan açıklaması" yapamaz. Bu tür açıklamalar Ermeni diasporasının işidir.
Dünya savaşındaki "mukateleyi(çatışma)" abartıp, ermeni ayaklanmasını mazur gören Başbakan,bu tavizle batılı emperyalistlerden aferin almıştır. Ermeni diasporası 90 yıldır Dünya kamuoyunu etkileme ve Tehcir'e soykırım dedirtme adına faaliyet yürütmektedir.
Diasporanın 100. Yıl hazırlıkları yaptığı şu günlerde Başbakanın bu sözleri 100.yılında Tehciri "soykırım" olarak tanıma hazırlığıdır. Başbakan önümüzdeki yıl Tehcire "soykırım" demeye mi hazırlanıyor?"


Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=34895&haber=-34basbakan-tehcire-39soykirim-39-demeye-mi-hazirlaniyor-34Bu haber 468 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,143 µs