En Sıcak Konular

ABD'DEN RUMLARA AÇIK DESTEK

7 Şubat 2014 23:47 tsi
ABD'DEN RUMLARA AÇIK DESTEK ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Pkasi, "Kıbrıs'ın açıkdenizde enerji arama hakkını destekliyoruz'' dedi.

ABD'den Rumlara açık destek

Ada'nın güneyinde sismik araştırma yaparken Türk Deniz Yetki Alanı'na giren Norveç bandıralı gemiye, Türk savaş gemilerinin müdahale etmesini değerlendiren ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Pkasi, "Kıbrıs'ın açıkdenizde enerji arama hakkını destekliyoruz'' dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk savaş gemilerinin geçen pazartesi günü Kıbrıs'ın güneyinde sismik araştırma yapan Norveç bandıralı bir gemiye müdahale etmesiyle ilgili Rum yanlısı açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Pkasi, düzenlediği basın toplantısı sırasında, Kıbrıs'ta Türk ve Rum taraflarının liderlerini ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland'ın Türk savaş gemilerinin Kıbrıs münhasır ekonomik bölgesinde doğalgaz araması yapan bir Fransız firması için faaliyet gösteren bir Norveç gemisine müdahalesi konusunda bir girişimde bulunup bulanmadığı yolundaki soruya, "Kıbrıs'ın açıkdenizde enerji arama hakkını destekliyoruz. Adanın bütün diğer kaynakları gibi petrol ve gaz kaynaklarının da topyekün bir anlaşma çerçevesinde iki toplum arasında eşit bir şekilde paylaşılması gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz. Ve tabii ki Victoria Nuland de bölgede gerginliği artırabilecek hareketlerden kaçınılması gerektiğinin önemini iletmiştir" cevabını verdi. Türk Deniz Kuvvetleri'ne bağlı savaş gemileri, geçen pazartesi günü Kıbrıs'ın güneyinde sismik araştırma yapan Norveç bandralı gemiye, Türk Deniz Yetki Alanı'na giriş yaptığı için müdahale ederek bölgeden uzaklaştırmıştı.


Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ http://www.yenicaggazetesi.com.tr/abdden-rumlara-acik-destek-94525h.htm


Bu haber 539 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,800 µs