En Sıcak Konular

DOĞAL İLETİŞİMİ ENGELLEMEK DİKTATÖRLÜKTÜR

4 Şubat 2014 23:53 tsi
DOĞAL İLETİŞİMİ ENGELLEMEK DİKTATÖRLÜKTÜR CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, internete sansür girişimlerine sert tepki göstererek, "İnsanların en doğal iletişim haklarını kaldırırsan bu diktatörlüğe girer. Bu baskılarla bunun önüne geçemezsiniz" dedi.

GÜRSEL TEKİN SERT ÇIKTI: Doğal iletişimi engellemek diktatörlük!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, internete sansür girişimlerine sert tepki göstererek, "İnsanların en doğal iletişim haklarını kaldırırsan bu diktatörlüğe girer. Bu baskılarla bunun önüne geçemezsiniz" dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonnun ardından istifa eden eski bakanlarla ilgili fezlekelerin hâlâ Meclis'e gelmediğini belirterek, gelmeyen fezlekeleri parti olarak protesto edeceklerini söyledi. Tekin, "CHP teşkilatları, Adalet Bakanlığı önünde eylem yapacak" dedi. 
Tekin, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından, Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Gürsel Tekin, "Eski bakanlarla ilgili fezlekelerin niye Meclis'e gelemediğini sordum. Sizinle paylaşamayacağım çok önemli şeyler de konuştuk. Umut ediyorum, bu olup bitenler, kirlenmiş Türk siyasetini arındırır. Bu fezlekelerin ivedilikle gelmesi için CHP teşkilatlarımız başta Adalet Bakanlığı olmak üzere çeşitli illerde eylem yapacağız" dedi. 
Türkiye'de olağanüstü hal döneminin yaşandığını öne süren Tekin, "Bu olağanüstü hal döneminin yasası yok ama, uygulamaları aynen yapılıyor. Hatta daha da ötesinde yapılıyor. OHAL dönemlerinde yaşananların aynısı yaşanıyor" diye konuştu. Başbakan Erdoğan'a, "4 eski bakanla ilgili iddialar doğru değilse, neden görevden aldınız" diye soran Gürsel Tekin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanan İranlı işadamı Rıza Sarraf'ın, ofisine girip çıkanların mobese kayıtlarının kamuoyuna açıklanması gerektiği çağrısını yaptı. Tekin, "Siyasetçiler, bürokratlar işadamları burayı yol geçen hanı yapmışlar. Bu işadamının ofisi türbe mi? Ne işleri var burada. Son dönemlerde siyasetin ne kadar kirlendiğini görüyoruz" diye konuştu. 
TİB'in, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın yazılı soru önergesinin yayımlandığı internet sitelerine ilişkin uyarısını da değerlendiren Tekin, "Sayın Başbakan 2005 yılında, 'e-devlet oluyoruz. Bilgi çağına girdik' demişti. Şimdi
insanların en doğal iletişim haklarını kaldırırsan bu diktatörlüğe girer. Bu baskılarla bunun önüne geçemezsiniz" dedi.

Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ http://www.yenicaggazetesi.com.tr/gursel-tekin-sert-ciktidogal-iletisimi-engellemek-diktatorluk-94354h.htmBu haber 282 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,318 µs