En Sıcak Konular

BAHÇELİ: ''MARMARAY' DA BİZİM DE PAYIMIZ VAR''

5 Kasım 2013 17:54 tsi
BAHÇELİ: ''MARMARAY' DA BİZİM DE PAYIMIZ VAR'' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Marmaray projesinin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken yaptığı açıklama ile ezber bozdu.

'Marmaray'da bizim de payımız var!'

Bahçeli'den şaşırtan çıkış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Marmaray projesinin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "AK Parti iktidara gelmeden söz konusu projenin edüt, fizibilite, mühendislik ve ön inşaat ihalesini zaten yapmış ve bu konudaki kararlığımızı göstermiştik. Marmaray Projesi için lazım gelen krediyi biz temin etmiş ve 25 Temmuz 2002 tarihinde de ihaleye çıkmıştık. İktidar süremiz yetmediği için doğal olarak bu projenin açılışını yapmak bize nasip olmamıştır" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet'in 90. yıl dönümünde Marmaray projesinin açılışının gerçekleştirildiğini anımsatarak, bu projenin yapımında emeği ve katkısı bulunan herkese partisi adına teşekkür etti.

"MARMARAY 153 YILLIK BİR RÜYADIR"

İktidarda hangi parti bulunursa bulunsun, Türkiye'nin hayrına kim taş üstüne taş koyarsa tebrik etmekten kaçınmayacaklarını ifade eden Bahçeli, "Zira bizim kompleksimiz ve utanacağımız bir şey yoktur. Milletimizin razı olduğu her şeyden biz de razı olur ve arkasında dururuz. Bu sözlerimin altında milliyetçiliğin ilkeleri yatmaktadır. Ne var ki, şu gerçeklerin atını çizmeden de geçmek istemiyorum. Doğrudur, Marmaray 153 yıllık rüyadır. Kabul edilmelidir ki, hayal gerçeğin ilk safhası, ilk kapısıdır. Hayalsiz hiçbir şey olmayacağı gibi, başarı da gerçekleşmeyecektir. Marmaray Projesi, İstanbul'un iki yakasını denizin altından birleştirmiş ve buluşturmuştur. Hürmet ve rahmetle andığımız aziz ecdadımızın bu vizyonu 1.5 asır evvel gösterilmesi hakikaten takdire şayandır" diye konuştu.

"MARMARAY PROJESİ'NİN BUGÜNKÜ NOKTAYA GELMESİNDE PARTİMİZİN PAYI VAR"

Marmaray projesinin bugünkü noktaya gelmesinde partisinin hükümet ortağı olduğu ve siyasi sorumluluk taşıdığı 57. hükümetin büyük bir payı olduğunu belirten Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bilhassa Ulaştırma Bakanlığı'nın partimizin görev sahasında olmasından dolayı, bu projenin olgunlaşmasında bizim katkımız asla ihmal edilemeyecektir. AK Parti iktidara gelmeden söz konusu projenin edüt, fizibilite, mühendislik ve ön inşaat ihalesini zaten yapmış ve bu konudaki kararlığımızı göstermiştik. Marmaray Projesi için lazım gelen krediyi biz temin etmiş ve 25 Temmuz 2002 tarihinde de ihaleye çıkmıştık. İktidar süremiz yetmediği için doğal olarak bu projenin açılışını yapmak bize nasip olmamıştır. Buradan Marmaray Projesi'nde emeği geçen ve 57. Cumhuriyet Hükümeti'nde partimizi temsilen görev alan Ulaştırma Bakanlarımız Sayın Enis Öksüz'e ve Sayın Oktay Vural'a bizden önceki hükümetlere ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Ve bugün Boğaz'ın iki yanı demir ağlarla bir araya gelmişse, İstanbulluların trafik çilesini çözmek için güzel bir adım atılmışsa, bunda emeğimiz, dahlimiz ve gayretimiz çok fazladır. Başbakan Erdoğan'ın inkarcı, vefasız ve yok sayan zihniyeti buradan da kendisini göstermiştir."

Kaynak: GAZETEVATAN http://haber.gazetevatan.com/marmarayda-bizim-de-payimiz-var/581444/1/gundemBu haber 324 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,560 µs