En Sıcak Konular

MUHALİFLER EL-BUTİ'NİN ŞEHADETİNDE ESAD'I SUÇLADI

23 Mart 2013 11:15 tsi
MUHALİFLER EL-BUTİ'NİN ŞEHADETİNDE ESAD'I SUÇLADI Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Muaz el-Hatib Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan İman Camisi'ne düzenlenen saldırı hakkında bir açıklama yayınladı.

Saldırıyı rejimden başkası yapmaz

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Muaz el-Hatib Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan İman Camisi'ne düzenlenen saldırı hakkında bir açıklama yayınladı.

Şahsi internet sitesinde yayınladığı açıklamada Hatib, saldırıda hayatını kaybeden Ramazan el-Buti hakkındaki kanaatlerini de kamuoyu ile paylaştı.

Hatib, ''Biz Buti ile birçok durumda çeliştik ancak onun ilmi konumunu biliyoruz. Buti'nin siyasi görüşünü onaylamıyor ve yöneticilerin safında yer almasını yanlış olduğunu düşünüyoruz ancak öldürülmesi, şer kapılarını açan bir suç'' ifadelerine yer verdi.
 
Daha önce de Esad güçlerinin birçok İslam alimine suikast düzenlediğine dikkati çeken Hatib'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:  ''Rejim daha önce yüzlerce alimimize karşı suikast düzenledi ve idam etti. Bu eylemi de rejim yapmış olabilir. Son zamanlarda Buti'nin görüşlerinin değiştiğine dair bilgiler var. Değişen görüşleri nedeniyle konumundan korkarak rejim tarafından tasfiye edilmiş olduğuna inanıyoruz"

Buti'nin ölümü rejimin çıkarına uygun
 
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) İslam Sancağı Tugayı Basın Sorumlusu Ebu Ömer ed-Dimeşgi de ''Muhaliflerin Buti'nin ölümünden elde edebileceği bir şey yok. Buti'nin ölümü, rejimin çıkarına uygun'' dedi.
 
Dimeşgi, ''Buti'nin öldürüldüğü kanlı saldırıyı Suriye rejiminden başkası yapmaz. Rejim, Buti hayattayken onu kullanabildiği kadar kullandı, şimdi onun ölümünü kullanmak istiyor'' diye konuştu.

Tüm hayatının bir hiç uğruna mahvolduğunu söyleyen, matbaa işleriyle uğraşan Ranta'nın, hayatına nasıl devam edeceği bilinmiyor. 

(Mir Haber'in notu: You Tube'da Suriyeli muhaliflerin paylaştığı  Ramazan el Buti'nin  videolarını incelerseniz bu açıklamanın ne kadar mesnetsiz olduğu ortaya çıkar . "Esad askerleri sahabe gibidir" diyen böyle bir destekçisini, Esad'ın katlettiğine inanmak zor)
Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=82298


Bu haber 358 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,606 µs