En Sıcak Konular

VURAL'DAN ERDOĞAN'A ''BAYRAKLI'' CEVAP

6 Ekim 2011 23:36 tsi
VURAL'DAN ERDOĞAN'A ''BAYRAKLI'' CEVAP MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ın sözlerine Meclis’te düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi.

MHP’den bayraklı yanıt

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ın sözlerine Meclis’te düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.

Basın toplantısına Türk bayrağı ile gelen Vural, şöyle konuştu: “Bakıyoruz Sayın Başbakan, ’terör mü bitecek bayrak dikmekle, böyle saçmalık olur mu?’ diyor. Asıl senin söylediğin saçmalık. O zaman bu yetkiyi niye alıyorsun? Bu milletin egemenliğini kastedenlere, birliğini, kardeşliğini bozmak isteyenlere karşı ’iradeyi, gücünü kullan’ demek, Sayın Başbakan’a göre saçmalık. Bu albayrağın Kandil’e dikilmesine niye rahatsız oluyorsun? Bu albayrak sadece ve sadece bir bez parçası mı sana göre? Bu bayrak, nereye dikilmek isteniyorsa, oraya dikilmeyi hak etmiştir. Bu bayrak huzura, kardeşliğe, birliğe, bütünlüğü karşı olanlara gücün timsalidir. Egemenliğimizi ve bağımsızlığımızı ortada kaldırmak isteyenlere karşı da bu milletin gücü ve iradesidir. Biz bu yetkiyi niçin verdik? Eğer TSK, PKK’yı bertaraf etmek için orada bulunacaksa, elinde hangi bayrak olacak? Başbakan mazeret arıyor. Bayrak; huzur, güven, irade, egemenliktir. Türkiye Cumhuriyeti’nin her yerinde bu bayrağın gereğini yapmazsan, sana göre bir bez parçasıdır. Bayrağın gereği, egemenliğini bölmek, parçalamak isteyenlerle müzakere etmek değildir, iradesini kabul ettirmektir. Terör durdu mu? Ee müzakereyle durduracaktın hani? Gelinen noktada demek ki Başbakan’ın terörle mücadele diye bir niyeti yok.”

Vural, bir fotoğraf göstererek, İran’ın PJAK ile mücadelesinde kampları yok ederken bayrağını diktiğini belirterek, “Hangi pis ve kirli pazarlıklar, hangi teslimiyetçi düşünce Türk milletine kasteden bu Kandil fitnesini söndürme konusunda Sayın Başbakan’ın elini, kolunu bağlıyor?” dedi.

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/mhpden-bayrakli-yanit/403891/1/Gundem}Bu haber 458 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,774 µs