En Sıcak Konular

IRAK TALABANI VE BARZANI'NIN DARI AMBARI OLDU

19 Kasım 2009 19:39 tsi
IRAK TALABANI VE BARZANI'NIN DARI AMBARI OLDU ABD Başkanı Barack Obama aylık 33 bin 333 dolar maaş alırken Kuzey Irak yönetimi lideri Mesut Barzani’nin 400 bin dolar, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin ise 1 milyon dolar maaş aldığı açıklandı.

Talabani ve Barzani Irak’ı kaz gibi yoluyor 
 
ABD Başkanı Barack Obama aylık 33 bin 333 dolar maaş alırken Kuzey Irak yönetimi lideri Mesut Barzani’nin 400 bin dolar, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin ise 1 milyon dolar maaş aldığı açıklandı.
 
Kuzey Irak’ta yayınlanan Lefin gazetesi, Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin aylık maaşının 400 bin dolar olduğunu, Bu rakamın ABD Başkanı Barack Obama’nın 1 yıllık maaşına eşit olduğunu öne sürdü. Gazeteye göre, Obama aylık 33 bin 333 dolar alırken 1 yılda aldığı maaş toplamı 400 bin doları buluyor. Kuzey Irak’taki Kürt yönetiminin 8 milyar dolarlık bütçesi olduğu belirtilirken Kürt lider Barzani’nin 3 ilden oluşan 5 milyon nüfuslu bölgenin başkanı olduğu vurgulandı.

Obama’nın ise 50 eyaletten oluşan ve 307 milyon nüfuslu ülkenin devlet başkanı konumunda olduğu hatırlatıldı. Gazetenin iddiasına göre, Irak Cumhurbaşkanı Talabani’nin maaşı ise aylık 1 milyon dolar olmak üzere yıllık 12 milyon dolar. Gazete, Talabani ve Barzani’nin dünyadaki en yüksek başkan maaşı alan isimler konumunda bulunuyor. Barzani’nin Talabani’den az maaş almasına karşılık dünyada birçok devlet başkanından daha fazla aylık alıyor. Gazetenin iddiasına göre Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy 265 bin dolar, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise 123 bin dolar maaş alıyor. Gazeteye göre dünyanın en fazla maaş alan liderleri Talabani, Hong Kong Başkanı Robert Mugabe ve Barzani olarak sıralanıyor.

 

Kaynak. Yeni Mesaj Gazetesi,http://www.yenimesaj.com.tr/index.php?haberno=9008141&tarih=2009-11-19Bu haber 367 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,295 µs