En Sıcak Konular

1 EKİMDEN İTİBAREN ELEKTRİK ZAMLI OLACAK

11 Eylül 2009 11:33 tsi
1 EKİMDEN İTİBAREN ELEKTRİK ZAMLI OLACAK Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi, 1 Ekim'den itibaren Perakende Satış Lisansına sahip bölgesel elektrik dağıtım şirketlerine, aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 15,28 Krş/kWh uygulayacak.

TETAŞ, 1 Ekim’den itibaren elektriği zamlı satacak

Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi, 1 Ekim'den itibaren Perakende Satış Lisansına sahip bölgesel elektrik dağıtım şirketlerine, aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 15,28 Krş/kWh uygulayacak.
Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ), 1 Ekim'den itibaren Perakende Satış Lisansına sahip bölgesel elektrik dağıtım şirketlerine, aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 15,28 Krş/kWh uygulayacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK), TETAŞ tarafından uygulanacak Toptan Satış Tarifelerine yönelik Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar'a göre TETAŞ 1 Ekim 2010'dan itibaren Perakende Satış Lisansına sahip bölgesel elektrik dağıtım şirketlerine, aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 15,28 Krş/kWh uygulayacak. Perakende Satış Lisansına sahip dağıtım şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilmesine devam edilecek. Maliyet Bazlı Fiyatlandırma Mekanizmasının Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esaslar Genelgesi uyarınca makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya sair nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından EPDK'ya tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda, Kurum tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınan Kurul Kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılacak.

Kaynak: Milli Gazete,http://www.milligazete.com.tr/haber/tetas-1-ekimden-itibaren-elektrigi-zamli-satacak-138302.htmBu haber 264 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,088 µs