En Sıcak Konular

Rumların mumu yatsıya kadar yandı..

11 Temmuz 2009 10:26 tsi
Rumların mumu yatsıya kadar yandı.. Rumların yalanı, Filistin'in Ankara Büyükelçisi’nin Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmasıyla ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanlığı, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maruf'un bakanlığa davet edilerek, kendisinden, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın 8-9 Temmuz tarihlerinde Güney Kıbrıs Rum yönetimine yaptığı ziyaret sırasında Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak yaptığı ileri sürülen beyanlar konusunda bilgi istendiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Nabil Maruf'un, basında çıkan haberler üzerine derhal Mahmud Abbas, başkanlık sözcüsü Nabil Ebu Rudeyna ve Filistin'in GKRY temsilcisiyle telefonla görüşerek konu hakkında bilgi aldığını söylediği belirtildi.

Açıklamada, ''Büyükelçi Maruf, başkan Abbas'ın kesinlikle böyle bir açıklamada bulunmadığını, esasen konunun görüşmelerde ele dahi alınmadığını, Kıbrıs konusuna herhangi bir biçimde karışmadıklarını, gelecekte de bu tutumlarını sürdüreceklerini, görüşmelerde yalnızca Filistin sorunu, Ortadoğu barış süreci ve ikili ilişkilerin ele alındığını, dolayısıyla basında çıkan haberlerin hiçbir biçimde gerçeği yansıtmadığını kendisine söylediğini aktarmıştır'' ifadesi yer aldı.

Bakanlık açıklamasında, Maruf'un, konuya ilişkin olarak bu sabah büyükelçilik olarak bir basın açıklaması hazırladıklarını ve basına da dağıttıklarını söylediği kaydedildi.Bu haber 296 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,755 µs